Aktualności

19kwie2019

WIELKANOC I MAJÓWKA Z JOGĄ NA BALI

18. kwietnia - 3.maja 2019.

Zapraszam na WYJĄTKOWĄ wyprawę! Bali to radość i przyjemność życia, to spotkanie ze wspaniałą kulturą i sztuką, to dotknięcie duchowości, która przenika wszystko... Nasza wyprawa jest kameralna i w duchu "slow" - zwiedzamy niespiesznie ciekawe miejsca, rozkoszujemy się kuchnią, ćwiczymy jogę i medytujemy, chodzimy na lokalne potańcówki i pamiętamy, jak ważne jest nic-nie-robienie i luz :)  

 

 

JOGA - dwa bloki 5-dniowe, każdego dnia 2 godziny zajęć jogi wg metody BKS Iyengara, głównymi cechami tej metody hatha jogi są precyzja, stabilność i uważność wykonywania pozycji. Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości uczestników. Ćwiczymy wśród ryżowych pól i na tarasie nad brzegiem morza.

ZWIEDZANIE świątyń i magicznych miejsc związanych z balijską religią Hindu Bali i kulturą: Święty Małpi Las, święte zródła Tirta Empul, Lempuyang, świątynia matka Besakih, galerie i muzea. Udział w lokalnych ceremoniach, modlitwa z balijskim kapłanem, oczyszczające duszę i umysł rytualne kąpiele w świętych żródłach. 

AKTYWNIE: nurkowanie / pływanie z maską (rafa koralowa i żółwie!), trekking na szczyt wygasłego wulkanu Batur ponad 1700 m, spływ rzeką Ayung, spacery wśród ryżowych pól... 

PLAŻOWANIE I RELAKS: masaże i zabiegi w znakomitych balijskich spa.

Zakwaterowanie: w rodzinnach hotelikach z basenami. Pierwszą część wyjazdu spędzimy w Ubud (tam też będziemy świętować Wielanoc), następnie na dwa dni udamy się na małą wysepkę na nurkowanie i snorkelling, a ostatnia część wyjazdu to pobyt w sekretnym, "moim" miejscu nad morzem...

Pełna informacja w dziale WARSZTATY.

INFORMACJE I ZAPISY: kasia@equanimus.pl

 

PRAKTYKA W GRUDNIU - PRANAJAMA

Zwykle na każdy miesiąc wybieramy jedną asanę, na której skupiamy się w czasie praktyki na zajęciach. W ostatnim miesiącu roku postanowiliśmy poświęcić więcej czasu na praktykę pranajam. Co to jest pranajama?

Pranajama są to ćwiczenia oddechowe, które opierają się na świadomości oddechu i na regulacji oddechu. Aby pranajama mogła być przeprowadzona właściwie, praktyka asan musi być już ugruntowana - ciało jak i umysł w asanach powinny być stabilne. Dlatego w ośmiostopniowym systemie jogi pranajama znajduje się stopień wyżej nad asanami.

System nerwowy jest głównym odbiorcą efektów ćwiczeń oddechowych. Różne są techniki oddechowe i różne zatem ich działanie, jednak ogólny ich wpływ przynosi spokój, jasność i zrelaksowanie umysłu, wyciszenie i oczyszczenie nerwów, nasycenie krwi tlenem, i - przy właściwym wykonywaniu bandh (pieczęci energetycznych) - również regenerację narządów wewnętrznych. Pranajama toruje drogę do kolejnych stopni jogi czyli dharany - koncentracji i dhyany - medytacji. "Tak jak wiatr rozwiewa dym i nieczystości w atmosferze, tak pranajama wywiewa nieczystości z ciała i umysłu. wtedy - jak mówi Patanjali - boski ogień wewnątrz nas samych płonie w całej okazałości, a umysł uzyskuje zdolność do koncentracji (dharana) i medytacji (dhyana). [YS II 52-53]. BKS IYNEGAR "Światło Jogi".

Chcącym dowiedzieć się więcej na temat pranajamy polecam lekturę "Światła Jogi" oraz "Pranajamy" BKS Iyengara i OCZYWIŚCIE ZAPRASZAM NA ZAJĘCIA! :D

16gru2018

SPECJALNA UCZTA JOGINA NA 100-LECIE URODZIN BKS IYENGARA

Zapraszam na specjalną Ucztę Jogina, czyli pogłębioną praktykę jogi z okazji 100-lecia urodzin BKS Iyengara.
BKS Iyengar był wyjątkową postacią - geniuszem jogi, który jak nikt rozumiał ludzkie ciało i duszę, był tytanem pracy, który pozostawił ogromne dziedzictwo, z którego czerpią dziś miliony ludzi na całym świecie, był wizjonerem i mistykiem. Dla nas, którzy z oddaniem od dziesiątek lat praktykują metodę przez niego stoworzoną był jak ojciec, bo to on nas uformował, i nie bylibyśmy tym dziś, kim jesteśmy, gdyby nie on. Mimo, że zmarł 4 lata temu jego przekaz jest nadal bardzo żywy w nas, którzy naszą praktyką niesiemy go dalej. Powiedział: "My ending shall be your beginning" ("Mój koniec niech będzie waszym początkiem.") 
Spotkajmy się zatem w niedzielę 16. grudnia na specjalnej Uczcie Jogina, aby naszą praktyka i intencją uczcić ten wyjątkowy dzień - dzień 100. urodzin Mistrza
Sesję otworzy krótki wstęp przypominający postac BKS Iyengara i jego wkład w rozwój jogi. Poziom praktyki będzie dostosowany do możliwości grupy, tak więc zapraszam WSZYSTKICH, bez względu na poziom zaawansowania. Po sesji pora na uczczenie okazji smakołykami indyjskimi mojego wyrobu :)
Sesję poprowadzi Kasia Chustecka.
Termin: niedziela 16 grudnia 2018 godz 10-13
Koszt: dobrowolny datek na projekt Bellur.
Konieczna rezerwacja miejsc: kasia@equanimus.pl

 

UROCZYŚCIE ZAPRASZAM :)

SYLWESTER Z JOGĄ NA PODLASIU 27 grudnia - 1 stycznia 2019

więcej informacji w zakładce WARSZTATY

9gru2018

WARSZTAT "TRE I EMOCJE"

niedziela 9.12.2018 godz 10 - 14.

Warsztat TRE I EMOCJE jest kontynuacją warsztatu wprowadzajacego do metody. Możliwy jest też udział w warsztacie bez uprzedniego doświadczenia w TRE pod warunkiem wcześniejszej konsultacji z prowadzącą, Alicją Zieńko.

Warsztat ten to przede wszystkim głębsza praca nad samoregulacją w TRE i głębsze zrozumienie, czym jest ugruntowanie w ciele, a czym zawieszenie czy zamrożenie. Będzie o czuciu ciala, o podążaniu za nim i regulowaniu mechanizmu drżenia... W drugiej powłowie sesja praktyczna.

Z A P R A S Z A M Y !

PEŁEN OPIS WARSZTATU W ZAKŁADCE "WARSZTATY".

zapisy: kasia@equanimus.pl

Poprzednia 1 2 3