Zespół

Małgorzata Romanek

Joga wg BKS Iyengara

Od kwietnia 2019 roku prowadzę ośrodek jogi Equanimus.

Kim jestem?

Jestem pasjonatką życia. Kocham ludzi. Człowiek, jego psyche i soma, fascynował mnie od zawsze. Odkąd pamiętam, marzyłam o zawodzie lekarza... by w ostatniej chwili zmienić zdanie, dostać się na SGH i spędzić 10 lat w bankowości. Jednak... z racji że jestem człowiekiem poszukującym i podążającym ścieżką serca... jestem tu, gdzie jestem i uwielbiam to, co robię.

Jestem nauczycielem jogi wg metody BKS Iyengara w stopniu Intermediate Junior I.

Moja praktyka jogi rozpoczęła się w 2002 roku i trwa nieustająco, stanowiąc integralną część mojego życia. Ukończyłam 3 kursy nauczycielskie (trwające w sumie ponad 5 lat) oraz wzięłam udział w dziesiątkach warsztatów w Polsce i za granicą.

Uczę od 2013 roku – prowadząc zarówno sesje grupowe jak i indywidualne, w tym terapeutyczne we współpracy z osteopatą oraz asystując w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez nauczycieli wysokich stopni. Szczególne miejsce w mojej praktyce nauczycielskiej zajmują zajęcia dla kobiet w ciąży oraz mam z małymi dziećmi, które mają charakter wspierających kobiecych kręgów. Inspiracją do prowadzenie takich zajęć było pojawienie się na świecie mojego syna Stefana.

Prywatnie kocham muzykę i taniec (przez wiele lat tańczyłam tango). Fascynuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka, w tym tradycyjna medycyna chińska. Wielbię naturę. Ufam intuicji. Lubię się śmiać i zarażać pozytywnymi wibracjami otoczenie. Wierzę, że wszystko dzieje się „po coś”.

Dorota Wacek

Joga wg BKS Iyengara

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II.

Z wykształcenia kulturoznawcą międzynarodowym i animatorką kultury.

Swoją nauczycielską drogę jogiczną rozpoczęłam w 2008 roku przy boku Konrada Kocota, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce, i kontynuowałam na kursie nauczycielskim u Katarzyny Pilorz.

Swoją wiedzę pogłębiam, a praktykę udoskonalam na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy, między innymi w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach oraz w Instytucie B.K.S. Iyengara w Nowym Jorku.

Poza matą jestem tancerką-freelancerką, podróżniczką, miłośniczką natury.

Ewa Osiak

Joga wg BKS Iyengara

Jogę praktykuję od 20 lat.

Posiadam dyplom przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S. Iyenagara, w stopniu Intermediate Junior II.

Uczyłam się od wielu wspaniałych nauczycieli w Polsce i zagranicą (Indie, USA, Niemcy, Wielka Brytania). Dziękuję im wszystkim za wskazówki, które od nich otrzymałam, dziękuję uczniom, którzy również są moimi wielkimi nauczycielami.

Poza jogą jestem pasjonatką i praktykiem terapii czaszkowo krzyżowej.

Marta Rawska

Joga wg BKS Iyengara

Z jogą jestem związana od dziesięciu lat. Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi według metody BKS Iyengara w stopniu Introductory II.

Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim u Rity Keller, nauczycielki z Niemiec, blisko współpracującej z BKS Iyengarem.

Swoją wiedzę pogłębiam biorąc udział w licznych warsztatach, m.in. Henryka Liśkiewicza, Rity Keller, Carrie Owerko, Manouso Manos, Davida Meloni, a także czerpię ją „u źródła”, praktykując w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach.

Z wykształcenia jestem romanistką, prywatnie mamą dwóch chłopców, a przez całe życie związana z nartami.

Dominika Trabczyńska

Joga wg BKS Iyengara

Joga jest dla mnie drogą, która zmieniła i ciągle zmienia moje podejście do życia - dzięki niej coraz lepiej poznaję siebie i uczę się, jak być szczęśliwym człowiekiem niezależnie od tego, czego w życiu doświadczam.

Lubię ludzi. Joga pomaga mnie, ja pomagam innym - wszystko płynie i świat robi się lepszy.

W nauczaniu zwracam szczególną uwagę na połączenie rozumienia z czuciem - pogłębiania praktyki z szacunkiem do siebie i swojego ciała... i z uśmiechem.

Za posiadaną wiedzę i rozwój jako nauczyciela (i... człowieka) jestem szczególnie wdzięczna swoim nauczycielom - Joannie Jedynak, Agacie Biernat i Ani Borawskiej.

Warsztat nauczycielski i praktykę stale pogłębiam także u nauczycieli zagranicznych, jak m.in. Manouso Manos, Carrie Owerko czy Gabriela Gubillaro.

Do zobaczenia na macie!

Adam Jan

Joga wg BKS Iyengara

Joga, jako odejście od współzawodnictwa celem zwrócenia uwagi w głąb siebie, poznawania możliwości kontroli własnego ciała i chęć zbliżenia się do wewnętrznej równowagi oraz wyciszenia, zaprowadziła mnie do Indii.

Potrzeba dyscypliny pozwoliła mi na zgłębianie wiedzy w zakresie filozofii jogi, ćwiczeń fizycznych (asany) i oddechowych (pranajama).

Z tym doświadczeniem w postaci jestem gotów dzielić się tym, co pozwala mi cieszyć się życiem - dobrą kondycją nie tylko ciała, ale też umysłu.

Marcelina Sankowska

Joga dla dzieci

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczęłam w 2008 r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział Wokalno-Aktorski PSM II st. Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana jestem m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.
Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014 r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 r. jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadzę również zajęcia dla dzieci, współpracuję ze szkołą Equanimus oraz indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków.

Moim mottem jest: "Pokaż mi swojego psa (z głowa do dołu), a powiem Ci kim jesteś ;-) Pomagam zaprzyjaźnić się z własnym ciałem - wzmocnić, zmobilizować do prawidłowej postawy, ale też uszanować jego ograniczenia.

Zapraszam!

 

Katarzyna Chustecka

Joga wg BKS Iyengara

Praktykuję jogę wg metody B.K.S Iyengara od roku 1998. Rozpoczynałam pod okiem Adama Bielewicza, czerpałam też wiedzę od wielu wspaniałych nauczycieli z Polski i zagranicy: Marka Migały, Romana Grzeszykowskiego, Faeqa Birii, Lois Steinberg i innych. Odbyłam kurs w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie w Indiach. Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim Introductory II. Posiadam legitymację instruktora rekreacji ruchowej Wyższej Szkoły Trenerów Sportu uprawniającą do prowadzenia zajęć jogi. Pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności na corocznych warsztatach Tamar Kelly, Rity Keller, Carrie Owerko i Donny Farhi. Pasjonuję się ajurwedą.

W roku 2011 założyłam Ośrodek Jogi Equanimus, gdzie uczę jogi i medytacji.
Jestem absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Mam dwie córki.

Joga jest dla mnie kompletną ścieżką rozwoju prowadzącą do wolności.Jest to ścieżka przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiek, możliwości fizyczne i poglądy. Postępy na niej są efektem szczerego oddania praktyce oraz łaski, która spływa na nas, kiedy się poddamy. Joga bez słów udziela odpowiedzi na najważniejsze i najgłębsze pytania. Joga ożywia ciało, uspokaja umysł i rozjaśnia serce. Zapraszam na zajęcia. Korzystajcie.