Zespół

Małgorzata Romanek

Joga wg BKS Iyengara

Od kwietnia 2019 roku prowadzę ośrodek jogi Equanimus.

Kim jestem?

Jestem pasjonatką życia. Kocham ludzi. Człowiek, jego psyche i soma, fascynował mnie od zawsze. Odkąd pamiętam, marzyłam o zawodzie lekarza... by w ostatniej chwili zmienić zdanie, dostać się na SGH i spędzić 10 lat w bankowości. Jednak... z racji że jestem człowiekiem poszukującym i podążającym ścieżką serca... jestem tu, gdzie jestem i uwielbiam to, co robię.

Jestem nauczycielem jogi wg metody BKS Iyengara w stopniu Intermediate Junior I.

Moja praktyka jogi rozpoczęła się w 2002 roku i trwa nieustająco, stanowiąc integralną część mojego życia. Ukończyłam 3 kursy nauczycielskie (trwające w sumie ponad 5 lat) oraz wzięłam udział w dziesiątkach warsztatów w Polsce i za granicą.

Uczę od 2013 roku – prowadząc zarówno sesje grupowe jak i indywidualne, w tym terapeutyczne we współpracy z osteopatą oraz asystując w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez nauczycieli wysokich stopni. Szczególne miejsce w mojej praktyce nauczycielskiej zajmują zajęcia dla kobiet w ciąży oraz mam z małymi dziećmi, które mają charakter wspierających kobiecych kręgów. Inspiracją do prowadzenie takich zajęć było pojawienie się na świecie mojego syna Stefana.

Prywatnie kocham muzykę i taniec (przez wiele lat tańczyłam tango). Fascynuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka, w tym tradycyjna medycyna chińska. Wielbię naturę. Ufam intuicji. Lubię się śmiać i zarażać pozytywnymi wibracjami otoczenie. Wierzę, że wszystko dzieje się „po coś”.

Dorota Wacek

Joga wg BKS Iyengara

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II.

Z wykształcenia kulturoznawcą międzynarodowym i animatorką kultury.

Swoją nauczycielską drogę jogiczną rozpoczęłam w 2008 roku przy boku Konrada Kocota, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce, i kontynuowałam na kursie nauczycielskim u Katarzyny Pilorz.

Swoją wiedzę pogłębiam, a praktykę udoskonalam na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy, między innymi w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach oraz w Instytucie B.K.S. Iyengara w Nowym Jorku.

Poza matą jestem tancerką-freelancerką, podróżniczką, miłośniczką natury.

Ewa Osiak

Joga wg BKS Iyengara

Jogę praktykuję od 20 lat.

Posiadam dyplom przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S. Iyenagara, w stopniu Intermediate Junior II.

Uczyłam się od wielu wspaniałych nauczycieli w Polsce i zagranicą (Indie, USA, Niemcy, Wielka Brytania). Dziękuję im wszystkim za wskazówki, które od nich otrzymałam, dziękuję uczniom, którzy również są moimi wielkimi nauczycielami.

Poza jogą jestem pasjonatką i praktykiem terapii czaszkowo krzyżowej.

Marta Rawska

Joga wg BKS Iyengara

Z jogą jestem związana od dziesięciu lat. Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi według metody BKS Iyengara w stopniu Introductory II.

Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim u Rity Keller, nauczycielki z Niemiec, blisko współpracującej z BKS Iyengarem.

Swoją wiedzę pogłębiam biorąc udział w licznych warsztatach, m.in. Henryka Liśkiewicza, Rity Keller, Carrie Owerko, Manouso Manos, Davida Meloni, a także czerpię ją „u źródła”, praktykując w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach.

Z wykształcenia jestem romanistką, prywatnie mamą dwóch chłopców, a przez całe życie związana z nartami.

Dominika Trabczyńska

Joga wg BKS Iyengara

Joga jest dla mnie drogą, która zmieniła i ciągle zmienia moje podejście do życia - dzięki niej coraz lepiej poznaję siebie i uczę się, jak być szczęśliwym człowiekiem niezależnie od tego, czego w życiu doświadczam.

Lubię ludzi. Joga pomaga mnie, ja pomagam innym - wszystko płynie i świat robi się lepszy.

W nauczaniu zwracam szczególną uwagę na połączenie rozumienia z czuciem - pogłębiania praktyki z szacunkiem do siebie i swojego ciała... i z uśmiechem.

Za posiadaną wiedzę i rozwój jako nauczyciela (i... człowieka) jestem szczególnie wdzięczna swoim nauczycielom - Joannie Jedynak, Agacie Biernat i Ani Borawskiej.

Warsztat nauczycielski i praktykę stale pogłębiam także u nauczycieli zagranicznych, jak m.in. Manouso Manos, Carrie Owerko czy Gabriela Gubillaro.

Do zobaczenia na macie!

Adam Jan

Joga wg BKS Iyengara

Joga, jako odejście od współzawodnictwa celem zwrócenia uwagi w głąb siebie, poznawania możliwości kontroli własnego ciała i chęć zbliżenia się do wewnętrznej równowagi oraz wyciszenia, zaprowadziła mnie do Indii.

Potrzeba dyscypliny pozwoliła mi na zgłębianie wiedzy w zakresie filozofii jogi, ćwiczeń fizycznych (asany) i oddechowych (pranajama).

Z tym doświadczeniem w postaci jestem gotów dzielić się tym, co pozwala mi cieszyć się życiem - dobrą kondycją nie tylko ciała, ale też umysłu.

Marcelina Sankowska

Joga dla dzieci

Prowadzę Jogę metodą B.K.S.Iyengara. Praktykę jogi rozpoczęłam w 2008 r. w szkole Joga na Foksal, z którą byłam związana przez 7 lat. W 2012 r. odbyłam tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. Brałam udział w warsztatach dla nauczycieli jogi, prowadzonych przez: Roberta Spicę, Henryka Liśkiewicza, Konrada Kocota. W 2014 r. ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Z wykształcenia jestem muzykiem-instrumentalistką (flecistka) i śpiewaczką operowa (sopran koloraturowy). W 2004 roku ukończyłam Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział Wokalno-Aktorski PSM II st. Józefa Elsnera. Nadal pracuję w zawodzie muzyka, związana jestem m.in. z Polską Orkiestrą Radiową, Warszawskim Towarzystwem Muzycznym.
Posiadam kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Regularnie prowadzę zajęcia jogi w plenerze. W sezonie letnim: 2014 r. prowadziłam sesje jogi w Stacji Mercedes, w 2016/2017/2018 jogę na trawie w Prochownii na Żoliborzu oraz 2017 r. jogę nad Wisłą w Miami Wars.

Prowadzę również zajęcia dla dzieci, współpracuję ze szkołą Equanimus oraz indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków.

Moim mottem jest: "Pokaż mi swojego psa (z głowa do dołu), a powiem Ci kim jesteś ;-) Pomagam zaprzyjaźnić się z własnym ciałem - wzmocnić, zmobilizować do prawidłowej postawy, ale też uszanować jego ograniczenia.

Zapraszam!