Zespół

Katarzyna Chustecka

Joga wg BKS Iyengara

Praktykuję jogę wg metody B.K.S Iyengara od roku 1998. Rozpoczynałam pod okiem Adama Bielewicza, czerpałam też wiedzę od wielu wspaniałych nauczycieli z Polski i zagranicy: Marka Migały, Romana Grzeszykowskiego, Faeqa Birii, Lois Steinberg i innych. Odbyłam kurs w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie w Indiach. Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim Introductory II. Posiadam legitymację instruktora rekreacji ruchowej Wyższej Szkoły Trenerów Sportu uprawniającą do prowadzenia zajęć jogi. Pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności na corocznych warsztatach Tamar Kelly, Rity Keller, Carrie Owerko i Donny Farhi. Pasjonuję się ajurwedą.

W roku 2011 założyłam Ośrodek Jogi Equanimus, gdzie uczę jogi i medytacji.
Jestem absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Mam dwie córki.

Joga jest dla mnie kompletną ścieżką rozwoju prowadzącą do wolności.Jest to ścieżka przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiek, możliwości fizyczne i poglądy. Postępy na niej są efektem szczerego oddania praktyce oraz łaski, która spływa na nas, kiedy się poddamy. Joga bez słów udziela odpowiedzi na najważniejsze i najgłębsze pytania. Joga ożywia ciało, uspokaja umysł i rozjaśnia serce. Zapraszam na zajęcia. Korzystajcie.

Aneta Harczuk

Joga wg Iyengara

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Moja praca wiąże się z rehabilitacją osób z problemami ortopedycznymi, ale też przewlekle niepełnosprawnych. Z czasem niestety, mimo wielkiej satysfakcji, związanej z efektami mojej pracy, pojawiły się u mnie bóle kręgosłupa. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z jogą. Praktyka według metody BKS Iyengara stała się remedium na moje problemy. Dolegliwości bólowe odeszły w zapomnienie. Zachęcona efektami, postanowiłam spróbować połączenia rehabilitacji z elementami jogi. Efekt okazał się więcej niż satysfakcjonujący. Dlatego też postanowiłam pójść o krok dalej i oto jestem!

Emilia Iwaniuk

Vinjasa

Praktykuję ashtanga jogę od 2009 roku. W 2011 roku ukończyłam akredytowany przez Yoga Alliance kurs nauczycielski Ashtanga Yoga Vinyasa u Basi Lipskiej-Larsen i od tego czasu prowadzę regularne zajęcia w szkołach jogi oraz warsztaty. Poza codzienną praktyką własną stale pogłębiam swoje doświadczenie, uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli metody ashtangi takich jak: Basia Lipska - Larsen, Kino MacGregor, R. Alexander Medin, David Keil, Ronald Steiner, John Scott, Tim Feldmann, Mark Robberds. Praktykowałam również w Indiach pod okiem jednego z najstarszych uczniów Pattabhi Joisa, Lino Miele.

Dorota Kobos

Joga wg Iyengara

Jestem dyplowowaną instruktorką hatha jogi wg metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Junior Intermediate II. Praktykę jogi rozpoczęłam w 2002 roku. Od tamtej pory regularnie uczestniczę w wielu warsztatach hatha jogi, prowadzonych w kraju i zagranicą, także w Hiszpanii, Indiach, w Instytucie B.K.S Iyengara RIMYI w Pune oraz w Australii. 

W nauczaniu jestem wyrozumiała, precyzyjna i cierpliwa. Sekwencje asan dobieram w taki sposób, aby praktykujący mogli odkryć potencjał swoich możliwości oraz z szacunkiem i wrażliwością do siebie mogli z niego mądrze korzystać.

Jestem malarką i graficzką. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra. Świat widzę w plamach barwnych, dlatego maluję go i zwiedzam. Tworzenie jest dla mnie sposobem na zobrazowanie procesu wewnętrznego wzrastania.

ENGLISH:
I am a certified hatha yoga instructor in the B.K.S. Iyengar Yoga Method with an Junior Intermediate I degree. I also graduated from The Academy of Fine Arts in Łódź, Poland. I am a painter, print maker in the area of metal technique and a graphic designer. I have been practicing hatha yoga since 2002. I am regularly attending various yoga courses taught by Polish and international teachers in Spain, India, The RIMYI Institute of B.K.S. Iyengar in Pune and also in Australia.

Within the artist personality, I also find the spiritual wanderer and philosopher, which I develop by practicing yoga. I believe in the wise integration of body movement, breathing with the lively and honest observation of the states of our mind and our feelings. I believe that because of the conscious integration of body, breath and mind, we can be progressive in our lives.

 

Ewa Osiak

Joga wg Iyengara

Nauczycielka jogi dyplomowana przez Polskie Stowarzyszenie Jogi B.K.S. Iyenagara w Polsce, stopień Junior I Intermediate. Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Jogę praktykuję od ponad 15 lat, nieustannie rozwijając praktykę własną oraz warsztat nauczycielski. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach,  prowadzonych m.in.: Lois Staiberg, Feiq Biria, Rita Keller, Grzegorz Nieścier, Jurek Jagucki, Konrad Kocot, Henryk Liśkiewicz, Katarzyna Pilorz. 
W 2011 r. odbyła 3-miesięczny staż w B.K.S.Iyengar Yoga Institute of Champaign Urbana, prowadzonym przez PhD Lois Steinberg, gdzie uczestniczyła zarówno w klasach ogólnych jak i terapeutycznych. W 2006 r. odwiedziła Instytut RYMYI w Punie (Instytut B.K.S. Iyengara), gdzie praktykowała i obserwowała praktykującego (obecnie 94-letniego) mistrza B.K.S. Iyengara. Odwiedziła również inne szkoły jogi w Indiach m.in.: szkoła Sharata Arory na Goa oraz Dharmashali.

Poza jogą w wolnych chwilach podróżuje, uczy się, odkrywa, poznaje świat, życie i siebie. 

”Dla mnie piękno ’jogi’ polega na tym, ze  jest ze mną zawsze, gdziekolwiek jestem, mogę sięgnąć ‘po nią’ i pracować, doświadczać, uciszać, rozpalać, poszukiwać i łączyć porozsypywane paciorki mojego ‘jestestwa’. Joga to badania, nauka, filozofia, droga i sztuka -  piękna sztuka. Polecam”

Tomek Pyrzewicz

Joga wg BKS Iyengara

Jestem dyplomowanym nauczycielem jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II. Praktykę jogi rozpocząłem w 2008 roku. Od tego czasu w moim życiu nastąpiło wiele pozytywnych zmian. Zobaczyłem, że intensywna praca na macie przenosi się na zmiany nie tylko na płaszczyźnie fizycznej, lecz także mentalnej (może przede wszystkim mentalnej). Uważna praca z ciałem przyniosła uważność na co dzień. Nagle stany towarzyszące codziennym zmaganiom stały się bardziej klarowne! Zaobserwowanie poruszeń umysłu i ich poznanie przyniosło więcej spokoju. Od poznawania ciała więc zaczynamy – jest to podstawowe narzędzie – potem jest tylko więcej i więcej do zgłębiania i jest to droga niezwykle interesująca. To droga do poznania samego siebie! Dużo nauczyłem się w szkole Joga na Foksal od Joanny Jedynak i Adama Ramotowskiego. Tam zaczynałem praktykować i stawiałem pierwsze kroki jako nauczyciel. Obecnie praktykuję u Roberta Spicy - nauczyciela stopnia Senior Intermediate I.

Marta Rawska

Joga wg Iyengara

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Indroductory 2. Mój kontakt z jogą został zainicjowany ze względu na wskazania medyczne mojej osteopatki (problemy z kręgosłupem, rwą kulszową itd). Na początku moja ambicja sprawiła, że ćwiczyłam codziennie, a potem dzięki tej częstej praktyce zaczęłam odkrywać kolejne dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą joga. Trafiłam do szkoły Henryka Liśkiewicza i Tamar Kelly, która stała się moim drugim domem. Za namową Tamar - mojej ukochanej nauczycielki - jesienią 2013 dostałam się na kurs nauczycielski do szkoły Rity Keller.

Z wykształcenia jestem nauczycielką i tłumaczką francuskiego. Jestem też współwłaścicielką Klubu Miedzeszyn ( narty, tenis, windsurfing), a prywatnie mamą dwóch synów.

Marcelina Sankowska

Joga dla dzieci

Z wykształcenia muzyk-instrumentalistka(flecistka) i śpiewaczka operowa(sopran koloraturowy). W 2004 roku skończyła Akademię Muzyczną im.Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC)oraz Wydział Wokalno-Aktorski PSM II st.Józefa Elsnera. Pracuje w zawodzie, związana m.in. z Polską Orkiestrą Radiową.

Posiada kwalifikacje pedagogiczne, uzyskane w Studium Pedagogicznym przy UMFC.

Praktykę jogi rozpoczeła w 2008r. w szkole Joga na Foksal, w której obecnie odbywa asysty u Adama Ramotowskiego. W 2012 r. odbyła tygodniowe warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete. W 2014 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga w AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2008 r. pracuje w 86 LO. im. Batalionu Zośka w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne, uzupełniane pracą z ciałem oparciu o praktyke jogi.

Prowadzi również indywidualne sesje jogi kregosłupa dla muzyków.