Wprowadzenie do metody TRE

WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO METODY TRE — ćwiczeń uwalniających napięcia i stres.

«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić!»

TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.

Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie. Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.

KORZYŚCI:
— ustanie bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych wywołanych przez stres,
— ustanie obaw i niepokojów, ustanie bezsenności, lepsze samopoczucie,
— wzrost energii, witalności i odporności,
— poprawa ogólnego funkcjonowania organizmu,
— poprawa relacji międzyludzkich.

DLA KOGO JEST WARSZTAT:
dla osób odczuwających stres codzienny, stres przewlekły, kłopoty ze snem / trawieniem / oddechem, bóle napięciowe, bóle pleców / brzucha / nóg / głowy, zmęczenie, urazy sportowe / pooperacyjne / psychologiczne, po ciężkim porodzie, po traumie urodzeniowej, dla osób opiekujących się osobą starszą / niepełnosprawną / w chorobie, wychowującą dziecko/-ci.

KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.

PRZECIWSKAZANIA:
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, dyskopatia, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych, rozrusznik serca, dyskopatia (wypadający dysk).

WZGLĘDNE WSKAZANIA:
Bóle stawów, leczone stany zapalne.

PLAN WARSZTATU:
Warsztat będzie się składał z części teoretycznej, dyskusji oraz części praktycznej.
W części teoretycznej opowiem o powstaniu i rozwoju TRE na świecie i w Polsce, przekażę podstawowe informacje w zakresie fizjologii stresu, pracy z mięśniem biodrowo-lędźwiowym, z oddechem przeponowym, rozciąganiem mięśni i powięzi. Podzielę się swoimi doświadczeniami w pracy z różnymi dolegliwościami.

Opowiem jak się samoregulować, jak bezpiecznie i efektywnie prowadzić ciało przez proces drżeń. Popracujemy nad koncentracją uwagi na fizjologicznych aspektach ciała oraz nad ugruntowaniem ciała. Odpowiemy sobie na pytania: Po co nam głęboki oddech, uważność i słuchanie intuicji? Jak sobie pomóc, gdy ciało jest w bólu, zesztywnieniu, dyskomforcie?

Po dawce wiedzy teoretycznej – czas na grupowe ćwiczenia TRE, zakończone dłuższą relaksacją i omówieniem na koniec zajęć.

TERMIN:
Sobota - 18 lipca 2020, godz. 16:00 — 20:00, w tym przerwa na przekąskę (we własnym zakresie)

KOSZT: 160 PLN

ZAPISY: malgosia@equanimus.pl

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę pełnej kwoty 160 PLN na konto: Equanimus Małgorzata Romanek - 93 1050 1025 1000 0092 6423 9592. W tytule proszę wpisać: WARSZTAT TRE.

W przypadku rezygnacji do 13 lipca 2020 wpłaty zwracamy. W przypadku rezygnacji po 13 lipca 2020 wpłata zostanie zwrócona tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się inna chętna osoba.

Liczba miejsc ograniczona do 8 osób.

WARTO MIEĆ:
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, jakąś bluzę lub sweterek dla komfortu

PROWADZĄCA:
Alicja Zieńko: «Jestem certyfikowanym Providerem TRE. Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie. Wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley (TRE w rozwoju osobistym) i dr Melanie Salmon (TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traum dziecięcych i prenatalnych).

Z wykształcenia jestem pedagożką po UW, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą. Prowadzę cyklicznie autorskie warsztaty Tańca Ekspresyjnego oraz warsztaty malowania intuicyjnego i rysowania mandal - Ekspresja Koloru.

Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 18-letniej Eweliny 5-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję.»