Warsztat wprowadzający do TRE

CO TO JEST „TRE”?
 
«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić.»
 
TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises (ćwiczenia uwalniające napięcia i stres) — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.
Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie.
Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.
 
O WARSZTACIE
 
Na warsztacie porozmawiamy o fizjologii stresu i traumy, o możliwościach zarządzania energią emocji w ciele, o naturze drżeń neurogenicznych i ich dobroczynnym wpływie na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Poznacie klasyczny zestaw ćwiczeń wprowadzających do procesu TRE oraz ćwiczenia i techniki, które wspomagają proces zdrowienia.
Będzie to też warsztat o zaufaniu do ciała, dążeniu do poczucia bezpieczeństwa, ugruntowaniu i stanu komfortu, w którym ciało włącza mechanizmy samouzdrawiania.
 
DLA KOGO JEST TRE?
 
Dla każdego, kto chce mieć lepszy kontakt ze sobą i z otoczeniem, pragnie dojść do stanu równowagi, nauczyć się autoregulacji emocji, zarządzania swoją energią w ciele, radzić sobie z napięciem.
Dla osób odczuwających stres codzienny, stres przewlekły, kłopoty ze snem / trawieniem / oddechem, bóle napięciowe, bóle pleców / brzucha / nóg / głowy, zmęczenie, urazy sportowe / pooperacyjne / psychologiczne, po ciężkim porodzie, po traumie urodzeniowej, dla osób opiekujących się osobą starszą / niepełnosprawną / w chorobie, wychowującą dziecko/-ci, i inne.
KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.
 
PRZECIWSKAZANIA
 
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, padaczka, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych, rozrusznik serca, dyskopatia (wypadający dysk).
 
PROWADZĄCA
 
ALICJA ZIEŃKO - która pisze o sobie:
« Jestem certyfikowanym Providerem TRE.
Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie.
Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie.
Na co dzień pracuję w Przychodniach Renort Słuchając Ciała.
Wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley (TRE w rozwoju osobistym) i dr Melanie Salmon (TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traum dziecięcych i prenatalnych).
Z wykształcenia jestem pedagożką po UW, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą. Prowadzę cyklicznie autorskie warsztaty Tańca Ekspresyjnego oraz warsztaty malowania intuicyjnego i rysowania mandal - Ekspresja Koloru.
Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 19-letniej Eweliny 6-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję. »
 
TERMIN
 
sobota, 27 listopada 2021
godz. 16:00 - 19:30
 
MIEJSCE
 
EQUANIMUS YOGA
ul. Sarmacka 4B/27
Warszawa
 
INWESTYCJA
 
180 PLN - płatne gotówką
 
ZAPISY
 
SMS na tel. 601 70 10 40
EQUANIMUS YOGA
Małgorzata Romanek
 
WARTO MIEĆ
 
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, bluzę/ sweter dla komfortu