Warsztat TRE - rozluźnienie napięć powięzi i wzmocnienie mięśni

O WARSZTACIE

W części teoretycznej przyjrzymy się, co dzieje się w naszym organiźmie, gdy doświadczamy sytuacji trudnej, szoku, stresu chronicznego. Jak reaguje nasz układ nerwowy, nasze mięśnie i tkanka powięziowa?
Poznamy reakcje ciała w procesie TRE i sposoby pracy w TRE - gdy tkanka jest słaba, przykurczona, usztywniona...
Zastanowimy się, jakie ćwiczenia można dołączyć do klasycznego zestawu ćwiczeń TRE, by pomóc organizmowi uwolnić nadmiar przytrzymywanej i skumulowanej energii w tkankach. I to uwolnić w bezpieczny i efektywny sposób tak, by ciało zintegrowało tę energię i puściło przykre doświadczenia.

W części praktycznej włączymy do zestawu TRE dodatkowe ćwiczenia rozciągające oraz elementy automasażu i pracę z uważnością.
Przyjrzymy się też dłużej samemu zestawowi TRE, by coraz bardziej świadomie dostosowywać proces TRE do swoich potrzeb i możliwości.
W efekcie praktyki TRE napięcia z tkanki powięziowej rozpłyną się.
Poprzez rozluźnienie przykurczów i wchodzenie tam drżeń, mięśnie wzmocnią się. Drżenia to swoista mała siłownia - mięśnie dużo pracują, napinajac się i rozluźniając, dzięki czemu stają się sprawniejsze. Również te głębokie!

Warsztat jest przeznaczony dla początkujących, jak i zaawansowanych uczestników sesji TRE.

CO TO JEST TRE?

«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić!»

TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.

Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie. Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.

KORZYŚCI:
— ustanie bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych wywołanych przez stres,
— ustanie obaw i niepokojów, ustanie bezsenności, lepsze samopoczucie,
— wzrost energii, witalności i odporności,
— poprawa ogólnego funkcjonowania organizmu,
— poprawa relacji międzyludzkich.

KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.

PRZECIWSKAZANIA:
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, dyskopatia, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych, rozrusznik serca, dyskopatia (wypadający dysk).

WZGLĘDNE WSKAZANIA:
Bóle stawów, leczone stany zapalne.

TERMIN:
Sobota, 28 marca 2020
godz. 16:00 - 20:00, w tym przerwa na przekąskę (we własnym zakresie)

KOSZT: 150 PLN

ZAPISY: malgosia@equanimus.pl

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę pełnej kwoty 150 PLN na konto: Equanimus Małgorzata Romanek - 93 1050 1025 1000 0092 6423 9592. W tytule proszę wpisać: WARSZTAT TRE 29 marca.

W przypadku rezygnacji do 23 marca 2020 wpłaty zwracamy. W przypadku rezygnacji po 23 marca 2019 wpłata zostanie zwrócona tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się inna chętna osoba.

Liczba miejsc ograniczona do 12 osób.

WARTO MIEĆ:
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, jakąś bluzę lub sweterek dla komfortu

PROWADZĄCA:
Alicja Zieńko: «Jestem certyfikowanym Providerem TRE. Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie. Wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley (TRE w rozwoju osobistym) i dr Melanie Salmon (TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traum dziecięcych i prenatalnych).
Z wykształcenia jestem pedagożką po UW, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą. Prowadzę cyklicznie autorskie warsztaty Tańca Ekspresyjnego oraz warsztaty malowania intuicyjnego i rysowania mandal - Ekspresja Koloru.