Uczta Jogina - Otworzyć się na Mostek

UCZTA JOGINA to tradycyjna sesja pogłębionej praktyki.

W marcowej, wiosennej edycji zapraszam Was do otwarcia się na MOSTEK (Urdhva Dhanurasana). :)

Mostek to asana budząca entuzjazm w części społeczności jogicznej, u pozostałej natomiast wywołująca różne inne emocje z uwagi na trudności napotykane w obszarze dolnych pleców, słabości barków/ rąk lub nóg, zamkniętej klatki piersiowej czy pachwin, ale też z uwagi na ograniczenia, jakie stawia nam umysł - jako że - wygięcia w tył naturalnie wykonują dzieci, a z czasem ten kierunek ruchu przestaje być dla nas uczęszczany, co rodzi u nas konsekwencje w ciele, umyśle i sercu.

W czasie Uczty przygotujemy całe ciało tak, aby każdy z Was mógł wykonać mostek bezpiecznie i odżywiająco - w jego klasycznej postaci lub w jednym z licznych wariantów odpowiadających na ewentualne ograniczenia na dany moment.

Mostek to pozycja niezwykła. Otwierająca - ciało, umysł i serce, uwalniająca, energetyzująca, wyzwalająca siły witalne, dobroczynna dla kręgosłupa i organów wewnętrznych.
A jednocześnie - medytacyjna - jako że wygięcia do tyłu wymagają od nas dużej uważności oraz kontaktu z tyłem ciała, a następnie z wnętrzem poprzez... czucie.
Tyłu ciała nie widzimy, stąd wygięcia w tył dają nam możliwość odważnego pójścia w nieznane. A to przekłada się potem również na życie poza matą. :)

BKS Iyengar o wygięciach w tył napisał:
"Praca umysłu oraz inteligencji w wygięciach do tyłu naturalnie prowadzi praktykującego w kierunku prawdziwych aspektów jogi i wyższych aspektów jogi."

Zapraszam. :-)
Małgosia

PROWADZĄCA:
Małgorzata Romanek

TERMIN:
Niedziela, 22 marca, godz. 10:00-13:00

INWESTYCJA:
80 PLN

Limit miejsc 12.

ZAPISY: malgosia@equanimus.pl

Rezerwację miejsca gwarantuje przelew całej kwoty na podane poniżej konto - po uprzednim potwierdzeniu dostępności miejsca:
Equanimus Małgorzata Romanek
93 1050 1025 1000 0092 6423 9592

Zdjęcie pochodzi z książki Geety Iyengar: "Iyengar Yoga European Teachers Convention 2009 with Dr. Geeta S. Iyengar"