Taniec ekspresyjny i TRE - Otwieranie klatki piersiowej

O WARSZTACIE
 
Taniec ekspresyjny redukuje stres i głęboko relaksuje. Pomaga lepiej poznać siebie, swoje zasoby i ograniczenia.
Jego głównym celem jest powrót do równowagi oraz lepsza komunikacja ze sobą i światem zewnętrznym.
W tańcu stajemy się bardziej kreatywni, nasz mózg przestawia się na szybkie i efektywne szukanie rozwiązań problemów, z którymi się na co dzień zmagamy.
Nasze zajęcia zaczynamy ROZGRZEWKĄ wszystkich segmentów ciała, począwszy od głowy i skończywszy na stopach. Zaprzyjaźnimy się z ruchem etnicznym i z ruchami płynnym, lekkimi, przypominającymi poruszanie się pod wodą.
Pobędziemy UWAGĄ bliżej naszych nóg, miednicy i klatki piersiowej.
Muzyka z różnych stron świata pozwoli nam stworzyć tło i inspirację do WYRAŻANIA swoich potrzeb poprzez ruch i taniec.
Rozbudzimy RUCH AUTENTYCZNY dając umysłowi szansę na podążanie za ciałem i intuicją. Po rozgrzewce płynnie przejdziemy do następnej części: Otwieranie klatki piersiowej.
 
Po pracy z ciałem poprzez Taniec Ekspresyjny zaproszę do procesu samouzdrawiania dzięki technice TRE.
Warsztat jest dla każdego, kto chociaż raz doświadczył ćwiczeń TRE i chce kontynuować praktykę.
Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś / ćwiczyłeś TRE - napisz do mnie, porozmawiamy o Twojej gotowości.
 
CO TO JEST „TRE”?
 
«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić.»
TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises (ćwiczenia uwalniające napięcia i stres) — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.
Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie.
Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.
 
PRZECIWSKAZANIA
 
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, padaczka, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych, rozrusznik serca, dyskopatia (wypadający dysk).
 
PROWADZĄCA
 
ALICJA ZIEŃKO - która pisze o sobie:
« Jestem certyfikowanym Providerem TRE.
Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie.
Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie.
Na co dzień pracuję w Przychodniach Renort Słuchając Ciała.
Wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley (TRE w rozwoju osobistym) i dr Melanie Salmon (TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traum dziecięcych i prenatalnych).
Z wykształcenia jestem pedagożką po UW, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą. Prowadzę cyklicznie autorskie warsztaty Tańca Ekspresyjnego oraz warsztaty malowania intuicyjnego i rysowania mandal - Ekspresja Koloru.
Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 19-letniej Eweliny 6-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję. »
 
TERMIN
 
sobota, 4 grudnia 2021
godz. 16:00 - 19:30
 
MIEJSCE
 
EQUANIMUS YOGA
ul. Sarmacka 4B/27
Warszawa
 
INWESTYCJA
 
180 PLN - płatne gotówką
 
ZAPISY
 
SMS na tel. 601 70 10 40
EQUANIMUS YOGA
Małgorzata Romanek
 
WARTO MIEĆ
 
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, bluzę/ sweter dla komfortu