Sesje Grupowe TRE - NAUKA SAMOREGULACJI

Zapraszamy na dwie "Sesje Grupowe TRE - NAUKA SAMOREGULACJI" dla osób, które mają już doświadczenie z metodą.
Zachęcamy do udziału w dwóch, uzupełniających się sesjach. Możesz również wziąć udział w jednej sesji.
 
*** SOBOTA - 19 CZERWCA – 18:00 – 19:45
Skoncentrujemy się na kluczowym obszarze dla procesu TRE, czyli miednicy, mięśniu lędźwiowym i dolnej części pleców. Do klasycznej rozgrzewki TRE dołączymy dodatkowe ćwiczenia skupione na tym obszarze.
 
*** SOBOTA - 26 CZERWCA - 18:00 – 19:45
Skoncentrujemy się na kolejnym ważnym obszarze w procesie TRE, czyli górnych plecach, klatce piersiowej i barkach, w których kumulujemy często dużo napięć.
 
CO TO JEST „TRE”?
 
«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić.»
 
TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises (ćwiczenia uwalniające napięcia i stres) — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.
Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie.
Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.
 
DLA KOGO JEST TRE?
 
Dla każdego, kto chce mieć lepszy kontakt ze sobą i z otoczeniem, pragnie dojść do stanu równowagi, nauczyć się autoregulacji emocji, zarządzania swoją energią w ciele, radzić sobie z napięciem.
Dla osób odczuwających stres codzienny, stres przewlekły, kłopoty ze snem / trawieniem / oddechem, bóle napięciowe, bóle pleców / brzucha / nóg / głowy, zmęczenie, urazy sportowe / pooperacyjne / psychologiczne, po ciężkim porodzie, po traumie urodzeniowej, dla osób opiekujących się osobą starszą / niepełnosprawną / w chorobie, wychowującą dziecko/-ci, i inne.
KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.
 
PRZECIWSKAZANIA
 
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, padaczka, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych, rozrusznik serca, dyskopatia (wypadający dysk).
 
PROWADZĄCA
 
ALICJA ZIEŃKO - która pisze o sobie:
« Jestem certyfikowanym Providerem TRE.
Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie.
Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie.
Na co dzień pracuję w Przychodniach Renort Słuchając Ciała.
Wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley (TRE w rozwoju osobistym) i dr Melanie Salmon (TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traum dziecięcych i prenatalnych).
Z wykształcenia jestem pedagożką po UW, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą. Prowadzę cyklicznie autorskie warsztaty Tańca Ekspresyjnego oraz warsztaty malowania intuicyjnego i rysowania mandal - Ekspresja Koloru.
Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 19-letniej Eweliny 6-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję. »
 
INWESTYCJA
 
70 PLN / 1 sesja
 
ZAPISY
 
EQUANIMUS Małgorzata Romanek
kontakt@equanimus.pl
601 70 10 40
 
WARTO MIEĆ
 
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, bluzę/ sweter dla komfortu