Rozpościeranie sieci życia - warsztat on-line z Konradem Kocotem

Kochani Jogini,

"To co wypływa z ust jest ważniejsze niż to co przez nie wpływa."

Obszar gardła w sanskrycie nosi nazwę "viśuddha" - oczyszczający, transformujący.

Czakra gardła to pomost pomiędzy naszą uczuciowością, sercem a wyższymi ośrodkami - trzecie oko, prawdziwe poznanie, które jest możliwe w pełni, jeżeli nauczymy wyrażać siebie na różnych poziomach.
To również umiejętność komunikacji ze światem zewnętrznym i wewnętrznym.
Problemy z tym obszarem mogą przejawiać się poczuciem ograniczenia, lęku, braku wolności, trudności z wyrażaniem emocji...
A to wpisuje się w naszą aktualną rzeczywistość, która izoluje nas z jednej strony, a z drugiej obnaża prawdę, nawołuje do transformacji siebie i relacji międzyludzkich.
Zachęca do... rozpościerania wewnętrznej sieci życia... co będziemy czynić poprzez pracę z Jalandhara Bandhą (Jalandhara oznacza m.in. rozpościeranie sieci właśnie).
A ta wewnętrzna sieć po to, aby sięgać głęboko do siebie po prawdę, a następnie móc ją wyrażać z serca... wyrażać siebie w kontakcie z sobą, z innymi, ale też wyrażać siebie twórczo...

W trakcie warsztatu zaopiekujemy się obszarem gardła poprzez:

*** Asany - otwierające klatkę piersiową, tworzące przestrzeń i odprężenie w szyi - nauczymy się wykorzystywać zdobyte umiejętności do prawidłowego wykonywania pozycji odwróconych;

*** Pranajamy - Bhramari, elementy Kumbhak;

*** Bandhy - Bandha to węzeł, który kontroluje, chroni jakiś obszar ciała - będziemy pracować głównie z Jalandhara Bandhą;

*** Mudry - pieczęcie, bez których otwarcia nie można odczytać tego co wewnątrz - Brahma, Simha, Maha, Khećari;

*** Mantry - praca z dźwiękiem, elementem eteru, przestrzeni.

*** Warsztat zwieńczy ceremonia ognia, Havan, która będzie po warsztacie udostępniona również na facebook'u.

NAUCZYCIEL:
Konrad Kocot to jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi w Polsce i jeden z najważniejszych nauczycieli na mojej jogicznej ścieżce.
Dla mnie nauczanie Konrada jest magiczne, głęboko dotykające, poprzez czucie pozwalające na eksplorowanie meandrów swojego oddechu, ciała, umysłu i duszy.

TERMIN:
Sobota, 16 maja, godz. 16:30-19:30 oraz dla chętnych ceremonia ognia Havan do ok. 20:00

GDZIE I JAK SIĘ SPOTKAMY?
Spotkanie odbędzie się poprzez aplikację zoom (do ściągnięcia tutaj: https://zoom.us/download).
Przed rozpoczęciem warsztatu osoby chętne do wzięcia udziału w warsztacie otrzymają od nas mailowo instrukcję, jak dołączyć do spotkania w zoom'ie.

INWESTYCJA:
75 PLN

ZAPISY:
Małgorzata Romanek - email: malgosia@equanimus.pl
Warunkiem udziału w spotkaniu jest wpłata 75 PLN na rachunek: Equanimus Małgorzata Romanek, 93 1050 1025 1000 0092 6423 9592.

WAŻNA PROŚBA:
Prosimy nie nagrywać warsztatu.

Zapraszam w imieniu Konrada i swoim. :-)
Małgosia