LATO Z JOGĄ W PUPKACH - PROWADZI KASIA CHUSTECKA 2 - 6 LIPCA 2019

Z A P R A S Z A M   N A   K I L K A   B Ł O G I C H   D N I   Z   J O G Ą  N A   S I E L S K I E J    W A R M II. To jest mój ostatni warsztat (dla dorosłych*), jaki poprowadzę w Polsce przed wyjazdem. Chcę Was serdecznie zaprosić do praktyki ze mną - czekam na Was w Pupkach!! (* ostatni warsztat rodzinny odbędzie się w Kuwasach na Podlasiu 20-27 lipca.)

 

K I E D Y: 2 - 6. LIPCA 2019 (wt. - sob.) 4 doby.

G D Z I E : Dom Basi Jakubowskiej "Bezat" w Pupkach na Warmii.
Dom stary i z duszą, odsunięty od drogi, zanurzony w zieleni. Wokół pastwiska, lasy i pagórki, jeziora i kojąca cisza. Jest wygodny taras do przesiadywania, hamaki rozpięte między starymi drzwami owocowymi.

P O K O J E : 2, 3 i 4 osobowe. Łazienki w korytarzu. Duża, drewniana sala do jogi z przeszklaną ścianą z widokiem na łąki i niebo.
Dom i pokoje obejrzycie na www.wbezacie.pl

 


Z D R O W A   W E G E T A R I A Ń S K A   K U C H N I A  oparta na lokalnych produktach. Trzy posiłki dziennie: małe śniadanie, obiad i kolacja na ciepło.

J O G A dwa razy dziennie - rano medytacja i pranajama oraz praktyka aktywna, a po południu - regeneracyjnie. Jeden z wieczorów przeznaczymy na wykład o jodze i ajurwedzie - tradycyjnej medycynie indyjskiej.

 

K A S I A   C H U S T E C K A - Praktykuję jogę wg metody B.K.S Iyengara od roku 1998, UCZĘ OD 2005. Pasjonuję się ajurwedą. W roku 2011 założyłam Ośrodek Jogi Equanimus, gdzie uczę jogi i medytacji. Jestem absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Mam dwie córki.

Joga jest dla mnie kompletną ścieżką rozwoju prowadzącą do wolności.Jest to ścieżka przeznaczona dla wszystkich bez względu na wiek, możliwości fizyczne i poglądy. Joga bez słów udziela odpowiedzi na najważniejsze i najgłębsze pytania. Joga ożywia ciało, uspokaja umysł i rozjaśnia serce. Zapraszam. Korzystajcie.

D L A  K O G O: warsztat dla osób na każdym poziomie doswiadczenia w jodze. Zajęcia będą dostosowane do możliwości grupy.M E T O D A: praktykujemy metodę jogi opracowaną przez B.K.S Iyengara, w której duże znaczenie ma precyzja wykonania i stabilność pozycji. Korzystanie z licznych pomocy: kocy, wałków, pasków i drewnianych klocków, pozwala każdemu umożliwić wykonanie pozycji. Stopniowo prowadzimy adeptów na coraz bardziej zaawansowane poziomy praktyki. Dzięki praktyce powraca do ciała witalność i zdrowie. Napięcia blokujące przypływ energii są usuwane. Pojawia się poczucie lekkości. Ćwiczymy dbając o stały przepływ oddechu, dzięki czemu również umysł wycisza się i uspokaja. 

 


P O Z A   J O G Ą :
Pomiędzy posiłkami i sesjami jogi będziemy mieli czas na MASAŻE, wspólne rozmowy, spacery, czytanie, grę w dixit lub po prostu na krótką drzemkę. Wieczorami będzie czas na ognisko (przy dobrej pogodzie), film i medytację.

 

M A S A Ż E specjalnie dla nas będzie z nami w Pupkach masażysta Radek Łoziński. Radek specjalizuje się w masażu hawajskim LOMI LOMI NUI, wykonuje też masaż klasyczny, shiatsu, terapię czaszkowo-krzyżową, birmański masaż głowy i stóp. Cena nie jest wliczona w cenę warsztatu i zależy od czasu trwania: od 80 do 200 zł. Jest możliwość płatności kartą kredytową oraz wystawienia faktury. Prosimy o wcześniejsze deklaracje rezerwacji poszczególnych sesji. (szczegółowe informacje o rodzajach masaży i Radku znajdziesz na końcu oferty.)
 


O K O L I C A: w okolicy osiedliła się artystyczna społeczność, duch twórczy zasila więc wiele lokalnych projektów. Warto odwiedzić słynne Żywe Muzeum Lawendy Asi Lawendowej, Koronczarnię, stadninę koni Wołowno, Kawkowo ze słynną Galerią-Kawiarnią i in.
Do jeziora kilka minut samochodem.

P L A N   W A R S Z T A T U:
WTOREK 2.07
od 15.00 przyjazd i zakwaterowanie
17.00-18.30 regeneracyjna sesja jogi (asany i pranajama)
19.00 kolacja
19.30 -20.30 - spotkanie organizacyjne

ŚRODA - SOBOTA
8.00 medytacja (dla chętnych)
8.30 - lekkie śniadanie (owsianka, jaglanka...)
10:00 - 12:00 joga tematyczna
12:30 obiad
13:00 - 17:000 czas wolny
17:00 - 18:30 joga regeneracyjna
18:30 - kolacja
19:00 - rozmowy/ filmy/ ognisko/ medytacja

WYJAZD W SOBOTĘ PO OBIEDZIE.
 WARSZTAT JEST KAMERALNY - tylko 14 osób.

Zaczynamy we wtorek 2. lipca zajęciami o 17.00 (zakwaterowanie od godz. 15.), kończymy w sobotę 6. lipca obiadem ok 13.

C E N A : 1190 zł. Przy wpłacie zadatku do 29. marca zniżka 50 zł. Pozostała kwota płatna gotówką 1 dnia warsztatu. Cena zawiera noclegi, wyżywienie i zajęcia jogi.

Z G Ł O S Z E N I A : mailowo kasia@equanimus.pl lub katarzynachustecka@gmail.com. tel: 513 94 05 49

 

R E Z E R W A C J A   M I E J S C A : poprzez wpłatę zadatku 200 zł na konto Katarzyna Chustecka 59105010381000002200887772. W tytule proszę wpisać "wpłata".

 

W przypadku rezygnacji wpłaty zwracamy do 30. kwietnia 2019, po tym terminie zwracamy wpłaty jedynie, jeśli na zwolnione miejsce zgłosi się kolejna chętna osoba.

Proszę wziąć matę i pasek do jogi.

 

MASAŻE RADKA ŁOZIŃSKIEGO:

MASAŻ LOMI LOMI
Jest to wyjątkowy styl pracy z ciałem. Wykonywany w dużym skupieniu, tak aby żadne napięcie mięśniowe nie-zostało pominięte. Ten masaż wspomaga detoksykację i odnowę organizmu. Może być środkiem do odnalezienia inspiracji i przypływu sił twórczych, a nawet duchowych. Uwalnia napięcia w obrębie całego kręgosłupa i
przywraca prawidłową postawę, a dzięki specjalnym technikom rozciągającym stawy - uelastycznia nasze ciała. Ten niecodzienny rytuał, jest w pełni uzdrawiającym nasze ciała od wielu dolegliwości, które w jakiś sposób zaistniały w nas.

SHIATSU
Japońska odmiana masażu ciała. Wykonywana na macie, z wykorzystaniem ciężaru terapeuty. Technikami uciskowym odblokowuje zasoby energii Chi. Wykorzystuje się tu pracę kciukiem, dłonią, a także stopami. Dobiera się również bierne ćwiczenia na stawach. I w zależności od dolegliwości harmonizuje się przepływy energii w organizmie człowieka.

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA
To delikatny typ terapii z kręgu osteopatii. Bada się i dostraja do rytmu cranio sacralnego. I z ocena tego rytmu, podejmuje się odpowiednie działania w obrębie ciała. Tak aby jak najbardziej zharmonizować go w obrębie kości kryzowej, a także kości czaszki i kończyn oraz narządów wewnętrznych. Polecane przy zaburzeniach
bólowych pochodzących z układu nerwowego. Wyczerpaniu i przemęczeniu w okresach regeneracji organizmu.

REFLEKSOLOGIA I MASAŻ STÓP
Masaż ten uaktywnia i stymuluje pracę meridianów oraz punktów refleksologicznych znajdujących się na stopach. Znakomicie rozluźnia wszelkie napięcia w nogach, w szczególności w śródstopiu, łydce i kolanie. Działa także profilaktycznie, łagodzi częste dolegliwości, takie jak: obrzęki i skurcze. Wykonywany jest w wygodnej dla klienta pozycji siedzącej z użyciem specjalnej pałeczki do pobudzania punktów refleksologicznych.

BIRMAŃSKI MASAŻ GŁOWY
To masaż uwalniający od stresu. Wykonywany w pozycji siedzącej. Znacznie obniża poziom bólu w głowie i szyi. Pomocny przy częstych migrenach, znużeniu. W dobry sposób usuwa toksyny podskórne w obrębie czaszki. Reguluje rytm płynu rdzeniowo
mózgowego, działa uspakajająco i relaksująco. To krótka terapia odświeżająca zmęczona głowę i szyję.

RADOSŁAW ŁOZIŃSKI
Instruktor Kahuna Bodywork hawajskiego stylu pracy z ciałem, a także instruktor Aloha Internationale. Jest uczniem Tamary Ho‘okahi- żony Kahu Abrahama Kawai‘i- jednego z wielkich nauczycieli Lomi. Praktyk: Ho‘omanamana, Kaʻaleleau,
Ho’oponopono oraz Lomi Lomi. Terapeuta Czaszkowo-krzyżowy, specjalizuje się w masażu terapeutycznym oraz ciążowym. Prowadzi gabinet na warszawskiej Ochocie.
Więcej informacji: www.lomilomi.com.pl

S E R D E C Z N I E   Z A P R A S Z A M Y :)