KURS „ODCIENIE MIĘKKOŚCI, czyli odkrywanie różnych jakości powięziowej Yin Jogi” – kurs zamknięty

POWIĘZIOWA YIN JOGA – kurs zamknięty

KURS „ODCIENIE MIĘKKOŚCI, czyli odkrywanie różnych jakości powięziowej Yin Jogi” – kurs zamknięty

 

TERMIN:        28.09-2.11.2018 r.

PIĄTKI w godz.20:00-21:30 , 5 spotkań

 

Powięziowa Joga Yin (Yin Fascial Yoga) to praktyka nieco inna niż wszystkie.

Tu zamiast napinać mięśnie, starasz się całkowicie rozluźnić.

Tu dajesz sobie, przede wszystkim, czas i przestrzeń na to, by zrozumieć swoje ciało i jego potrzeby.

Tu nigdzie się nie śpieszysz. Wiercisz się tak długo, aż odnajdziesz najwygodniejszy kształt przybranej pozycji.

Zaczynasz wyraźnie dostrzegać granicę między robieniem czegoś na siłę, a zaufaniem ciału i temu, co mówi.

Twój umysł może wreszcie w pełni odpocząć, myśli ucichnąć, a ciało zyskać więcej przestrzeni, swobody ruchu i miękkości.

 

I to są właśnie „odcienie Yin Jogi” - jakości, nad którymi popracujemy w trakcie kursu. Damy sobie wtedy czas, by z każdą z nich się zapoznać, zrozumieć, co ona dla nas oznacza i odkryć, jak jej praktyka na nas wpłynie.

Wszystko z pomocą pozycji Klasycznej Yin Jogi połączonych z automasażem piłeczkami tenisowymi, elementami Qi Gongu i Ruchem Spontanicznym.

 

Serdecznie zapraszam więc na serię spotkań, podczas których będziecie mogli zwolnić tempo, zastanowić się, na co tak naprawdę macie ochotę, zapomnieć o wszystkim poza chwilą obecną. Nie będziecie musieli już niczego kontrolować, niczym się przejmować. Będziecie mogli po prostu być sobą. Bez żadnych ograniczeń.

 

Kurs jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących, którym pozwoli zrozumieć tę odmianę jogi, jak i dla osób już praktykujących, dając im szansę odkrycia nowej głębii w znanych im ćwiczeniach.

 

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

 

Na zajęciach będą potrzebne 2 piłeczki tenisowe/do lacrosse/do masażu (twarde, bez wypustek).

 

KIEDY:

Cykl 5 spotkań - od 28.IX do 2.XI 2018 r.

(PIĄTKI w godz.20:00-21:30)

 

Tematy poszczególnych sesji:

Zajęcia 1 (28.09). Odpuszczanie i rozluźnianie

Zajęcia 2 (5.10). Rozumienie (potrzeb) swojego ciała

Zajęcia 3 (12.10). Odnajdywanie idealnego=własnego kształtu

Zajęcia 4 (19.10). Eksplorowanie swojej granicy. Czas to przestrzeń

Zajęcia 5 (2.11). Ze wsparciem czy bez?

 

ZAPISY:

kasia@equanimus.pl  UWAGA! Limit miejsc – 12

 

KOSZT:

190 PLN/pełen kurs

165 PLN/pełen kurs - dla klientów ośrodka Equanimus z ważnymi karnetami oraz osób, które kontynuują u nas praktykę z Kasią

 

Miejsce rezerwuje wpłata pełnej kwoty na konto EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144. Wpłaty zwracamy tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się kolejna chętna osoba.

 

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

Nauczycielka Powięziowej i Klasycznej Jogi Yin, pasjonatka wszelkich form pracy z ciałem i umysłem, pozwalających na autentyczną ekspresję siebie, na doświadczenie pełni wolności i swobody ruchu. Stale poszukuje nowych inspiracji zarówno w świecie pracy z powięzią (masaż tajski, metoda Feldenkraisa, uwalnianie mięśniowo-powięziowe), jak i z tzw. „felt sense (poczuciem czucia)” (Focusing, praca z esencjami w ujęciu Diamond Logos). Poza matą dzieli się również swoją wiedzą podczas kursów nt. jogi na Uniwersytecie Otwartym UW oraz uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu - Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną" , tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.

W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze - najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.

Natomiast na swoich zajęciach uwielbia rozbudzać we wszystkich tak bliską jej dziecięcą wręcz ciekawość względem własnego ciała, zachęcać do pełnego mu zaufania i słuchania wewnętrznego głosu oraz do szukania, przede wszystkim, przyjemności i komfortu.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!