"ZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU" kurs powięziowej jogi yin 9.11 - 14.12

„ZNOŚNA LEKKOŚĆ BYTU” – kurs Powięziowej Jogi Yin

TERMIN: 9.11-14.12 (PIĄTKI w godz.20:00-21:30)
5 różnych grup mięśni, 5 różnych ról i możliwych ograniczeń, ale jedna rzecz wspólna – jeśli któreś z nich nie mogą odpocząć, nasza miednica się usztywnia, a ruchy tracą lekkość i swobodę.
Na kursie przyjrzymy się więc bliżej temu, co trzyma nasze „centrum wszystkiego”. Odkryjemy, jak wszystkie te grupy mięśni na nie wpływają, jakie znaczenie mają dla naszego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
A korzystając z łagodnej, pasywnej praktyki Yin Jogi oraz elementów automasażu, rozluźnimy obecne tam napięcia, uwalniając się powoli od bólu, ciężkości i sztywności. Uspokoimy umysł i układ nerwowy, gdyż biodra to także nasz stan psychiczny – to, jak bezpiecznie się czujemy, jak spokojnie reagujemy, jak pewnie czujemy się w obliczu wyzwań.
Wszystko to robiąc z ogromnym poszanowaniem unikalności budowy i napięć każdego z nas.
Jeśli więc:
- prowadzisz siedzący tryb życia i spędzasz dużo czasu za biurkiem,
- w nogach czujesz ciężar, a Twoim ruchom daleko do swobody i lekkości,
- często bolą Cię plecy, a Twój brzuch jest permanentnie napięty,
…czas temu zaradzić :D!
Przejdźmy razem na miękką stronę jogi i odzyskajmy lekkość bycia i życia!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
UWAGA! Na zajęciach niezbędne będą 2 piłeczki tenisowe ubrane w zapasową skarpetę ;)!
KIEDY:
Cykl 6 spotkań:
9.XI. – 14.XII.2018 r. (PT w godz.20:00-21:30)
Tematy poszczególnych sesji:
Zajęcia 1 (9.11).
PRZYWODZICIELE – praca nad uwolnieniem napięcia z wewnętrznych stron ud
Zajęcia 2 (16.11).
MIĘSIEŃ CZWOROGŁOWY UDA – rozciąganie przodów ud
Zajęcia 3 (23.11).
ZGINACZE STAWU BIODROWEGO – uwalnianie napięcia z dołu pleców i okolic podbrzusza
Zajęcia 4 (30.11).
ODWODZICIELE I ROTATORY ORAZ PASMO BIODROWO-PISZCZELOWE – rozluźnianie pośladków i uwalnianie napięcia z zewnętrznych/bocznych części ud
Zajęcia 5 (7.12).
MIĘŚNIE KULSZOWO-GOLENIOWE – rozciąganie tyłów ud
Zajęcia 6 (14.12).
MANDALA LEKKOŚCI – praca na wszystkich 5 grupach mięśni związanych ze swobodą w obszarze miednicy, przywracająca lekkość ruchu i wyciszenie umysłu
GDZIE:
Szkoła jogi EQUANIMUS, ul. Sarmacka 4B lok.27 - Miasteczko Wilanów.
Uwaga: proszę spojrzeć na mapkę na stronie jogawilanow.pl/kontakt - tu oznaczone jest położenie bydynku. Wejście przez główną klatkę do budynku, ośrodek mieści się na parterze.
ZAPISY: kasia@equanimus.pl kom.
UWAGA! Limit miejsc – 12
KOSZT:
230 PLN/pełen kurs
200 PLN/pełen kurs - dla klientów ośrodka Equanimus z ważnymi karnetami oraz osób, które kontynuują u nas praktykę z Kasią
Miejsce rezerwuje wpłata pełnej kwoty na konto EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144. W tytule proszę wpisać "KURS JOGI YIN". Wpłaty zwracamy tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się kolejna chętna osoba.
PROWADZENIE:
Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)
Nauczycielka Powięziowej i Klasycznej Jogi Yin, pasjonatka wszelkich form pracy z ciałem i umysłem, pozwalających na autentyczną ekspresję siebie, na doświadczenie pełni wolności i swobody ruchu. Stale poszukuje nowych inspiracji zarówno w świecie pracy z powięzią (masaż tajski, metoda Feldenkraisa, uwalnianie mięśniowo-powięziowe), jak i z tzw. „felt sense (poczuciem czucia)” (Focusing, praca z esencjami w ujęciu Diamond Logos). Poza matą dzieli się również swoją wiedzą podczas kursów nt. jogi na Uniwersytecie Otwartym UW oraz uczestniczy aktywnie w tworzeniu międzynarodowego festiwalu ruchu - Move Copenhagen (DK). Urozmaicając sobie czasem pracę „fizyczną” tłumaczeniem książek i organizowaniem warsztatów z inspirującymi ją nauczycielami.
W wolnych chwilach uwielbia chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Kocha gotować i degustować, przebywać w naturze - najchętniej boso, włóczyć się, gdziekolwiek nogi ją poniosą, i odkrywać wciąż na nowo nawet dobrze jej znane miejsca.
Na swoich zajęciach natomiast uwielbia rozbudzać we wszystkich tak bliską jej dziecięcą wręcz ciekawość względem własnego ciała, zachęcać do pełnego mu zaufania i słuchania wewnętrznego głosu oraz do szukania, przede wszystkim, przyjemności i komfortu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!