JOGA U STÓP HIMALAJÓW - 3 edycja.

JOGA, ZWIEDZANIE, TREKKING, MEDYTACJA.

 

Termin: przylot 13 września - powrót dwie opcje: 27 września 2018 lub 30.09 po 3-dniowym kursie medytacji w klasztorze Tosamling.  

 

Gdzie: Manali, Dolina Kulu i Spiti, pasmo Pir Panjal i Himalaje Wysokie w stanie Himachal Pradesh, 

 

Oczarowana przyrodą i kulturą Himalajów Zachodnich Indii zapraszam kolejny raz do stanu Himachal Pradesh na zwiedzanie, jogę i trekking!

Zaczniemy w Manali - uroczym kurorcie zimowym. Zwiedzimy okolicę Manali i zachwycimy się starą lokalną architekturą, jaka zachowała się jeszcze w tym regionie, oraz miejscowymi obyczajami.

 

W ciągu sześciodniowego trekkingu przejdziemy najpiękniejszą trasę tej okolicy - przez przełęcz Hamta 4480 m. Przełęcz Hamta łączy zieloną dolinę Kullu z surową doliną Lahaul i dalej Ladakhiem. Granica stref klimatycznych w tym miejscu jest tak ostra, że zapiera dech w piersi. Z wielkiego nawisu skalnego niczym gigantyczny balkon spojrzymy na rozległą panoramę półpustynnego Lahaul.

Z Hamta nasza droga poprowadzi do jeziora Chandra na wysokości 4270 m. U brzegów jeziora zanocujemy pod rozgwiezdżonym niebem. Stamtąd jeepami dojedziemy Kaza, aby poczuć tybetańskiego ducha tej okolicy. Zwiedzimy podbliski klasztor Tabo, przejedziemy kolejką nad doliną rzeki. Nocleg w Kaza, stolicy Spiti.

 

Po powrocie z trekkingu 3 dni będziemy wypoczywać w pięknym drewnianym domu gościnnym w Jhibi. na południe od Manali, ćwicząc jogę.

Następnie dla części osób będzie to koniec wyprawy i powrót do Polski, zaś pozostała część osób, które biorą udzial w kursie medytacji w Tosamling, przejedzie samochodami do klasztoru... Po kursie i dla nas tez przyjedzie czas powrotu.    

 

 

DZIEŃ 1/13.09: Przylot do New Delhi oraz przelot New Delhi - Kullu. Przejazd taksówkami z Kullu do Manali i zakwaterowanie w hoteliku. Odpoczynek, powitalny obiad i spotkanie organizacyjne. 

 

DZIEŃ 2 - 5/14-16.09: Zwiedzanie Manali (wys. 2100 m) i okolic: światynia Hadimba, Old Manali i Vashisht ze świętymi gorącymi żrodłami. Dodatkowa atrakcja  przy dobrej pogodzie: spływ rzeką Beas..., Wycieczki aklimatyzacyjne min. przełęcz Rohtang. JOGA. 

 

DZIEŃ 6 - 10/17-22.09 : trekking na przełęcz Hampta 4270 m i do jeziora Chandratal  4250 m, 

trekking dzień 1: przejaz z Manali do Jobra. I trek z Jobra na łakę, gdzie rozbijemy namioty na nocleg. (ok 30 min, nocleg na 2990 m).

trekking dzień 2: Jobra do Jwara 7 km. ok 6 godz..nocleg na 3375 m. Przekraczanie strumieni...

trekking dzień 3 Jwara do Balu ka Ghera 5 km. 4/5 godz. nocleg na 3785 m. 

trekking dzień 4: Balu ka Ghera do Shea Goru przez przełęcz Hamta.  6,5 km, 9 godz.nocleg na 3775 m. Szczytowy dzień trekkingu. Przejscie przez przełecz na wysokości 4470 m. Widoki. 

trekking dzień 5: Shea Goru do  Chhatru. 7 km. 5 godz. przejazd do Chandratal. Nocleg nad jeziorem.

trekking dzień 6. z Chandratal przejazd do Kaza - miasteczka w dolinie Spiti - i zwiedzanie, wycieczka do klasztoru Tabo (freski!) oraz do Hikkim, gdzie znajduje się najwyżej położony urząd pocztowy - 4440 m. - skąd wyślemy kartki pocztowe :)  Przejażdżka kolejką górską... na korbkę :)

 

DZIEŃ 11 - 13/22-25.09 : Przejazd z Kaza do Jhibi. Kolejne dni to odpoczynek i JOGA  w pięknym drewnianym domu gościnnym w Jhibi w dolinie Kullu. dla chętnych loty paralotnią nad doliną Kullu.

 

DZIEŃ 14/26.09- przejazd do Dharamsali (siedziba Dalajlamy) i zwiedzanie. JOGA

 

DZIEŃ 15/27. 09 przejazd do klasztoru Tosamling k. Sidhpur na kurs medytacji ok. 5,5 godz.tosamling.com  // lub przejazd na lotnisko Kullu i lot Kullu - Delhi, a następnie Delhi - Warszawa.  

 

DZIEŃ 15 - 17/27 - 30.09  - kurs medytacji w Klasztorze Tosamling. Zakończenie kursu w niedzielę 30.września o godzinie 14., przejazd na lotnisko i powrót do Polski. 

 

 

WARUNKI:w Manali i Jhibi noclegi w pensjonatach w pokojach 2 osobowych, wyzywienie we własnym zakresie. W czasie trekkingu - noclegi w namiotach dwuosobowych (5 nocy), wyzywienie wegetariańskie przygotowywane przez naszego kucharza. Stopień trudności trekkingu: umiarkowany.

 

WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW: dobra forma fizyczna umożliwiająca wędrówkę górską max 6 godzin dziennie, oraz upodobanie do takiego wysiłku. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. JOGA - wcześniejsze doswiadczenie w jodze Iyengara nie jest konieczne, choć mile widziane.   

 

SZCZEGÓŁOWE INFOMACJE ODNOŚNIE KURSU MEDYTACJI: http://thosamling.com/general-information-what-to-bring-and-faq.html

 Po utworzeniu się grupy na kurs będziemy zapisywac się mailowo.

 

Co zabrać ze sobą:

DO JOGI:mata do jogi, pasek i pianka, Na ZWIEDZANIE: lekkie ubrania, zasłonięte kolana i ramiona, temp. do 25 stopni  NA TREKKING: plecaki duzy 65 l. i mały 45 l, śpiwór do minus 5 stopni, ciepla kurtka i czapka, rękawiczki, buty do chodzenia po górach - mocne. Za dnia jest bardzo ciepło - do 25 stopni, ale nocą chłodno. SZCZEGÓŁÓWA LISTA ZOSTANIE WYSŁANA UCZESTNIKOM.

 

 

KOSZT: 2600/2800 (przelot) + 1000 zł + 450 dolarów.

 

W tę kwotę wliczony jest:

 

przelot  w obie strony Warszawa – Delhi , Delhi - Kullu/Dharamsala - ok. 2600

 

- trekking 6 dniowy z noclegami w namiotach, z pełną obsługą instruktorów, przewodników, tragarzy i kucharzy,

.

noclegi w hotelikach 

 

- zajęcia JOGI (2 godz./dziennie) praktyka i teoria – kiedy nie wędrujemy.

 

 

 

Do pozostałych kosztów własnych należy wliczyć: 

 

ubezpieczenie, wiza indyjska (260 zł) , wyżywienie na miejscu około 50 zł dziennie – ok 220 dolarów, napiwki,  bilety wstepu do muzeów, własne zakupy i dodatkow przejazdy.

- ewentualne szczepienia (nie ma szczepień obowiązkowych do Indii, pólnoc jest bardzo bezpieczne, ale profilatycznie mozna się zaszczepić – szczegółowe informacje pózniej)

 

 

 

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA MIEJSCA:  kasia@equanimus.pl

Miejsce rezerwuje wpłata bezwrotnego zadatku 500 zł, kolejna wpłata w wysokości 500 zł na miesiąc przed wylotem. W tytule przelewu proszę wpisać "KURS JOGI W MANALI".

Szykujemy pieniądze na bilet ok. 2600 zł oraz wizę 50 $.

Ze sobą zabieramy dolary lub euro (15 dziennie wystarczy) czyli około 200 €

Uczestnicy po zgłoszeniu się otrzymają szczegółowe informacje przygotowujące do wyprawy.

 

UWAGA: bilety na przelot Warszawa – Delhi i  Delhi – Kullu/Dharamsala kupujemy sami. Osobom, które zgłoszę się na wyjazd, prześlę dane do kupna biletów.

 

Minimalna liczna uczestników, aby wyjazd się odbył to 8 osób, maksymalna 12.  

 

Gorąco zapraszam do wspólnej przygody!  :)