Grudniowe UKOJENIE z TRE

TRE kojarzymy głównie z uwalnianiem, mając na myśli głęboką pracę ze starymi programami, z permanentnym stresem...

Ale TRE to też czas i przestrzeń na swobodny PRZEPŁYW energii życia. To czas na INTEGROWANIE przeżyć. Czas na ODPOCZYNEK oraz BRANIE tego, co jest nam potrzebne tu i teraz.

ŚWIĘTA to czas bliskości (również z samym sobą) i refleksji nad życiem. Zapraszamy Was zatem na mini-warsztat TRE połączony z ćwiczeniami gruntujacymi i dającymi ciału UKOJENIE.

Na zajęciach wykorzystamy chiński automasaż, gruntowanie na siedząco oraz uważność na poszczególne segmenty i układy w ciele.

Sesję TRE rozpoczniemy oddychaniem do przestrzeni SERCA, wspierając połączenie serca z mózgiem.

Zajęcia zakończymy dłuższą relaksacją z wizualizacją UGRUNTOWANIA i TRANSFORMACJI.

Warsztat jest dedykowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych uczestników.

Co to jest TRE?

«Skoro ciało wiedziało, jak się spiąć podczas stresu, wie też, jak się rozluźnić.»

TRE — Tension and Trauma Releasing Exercises — jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy.

Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie. Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania.
Wzorce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.

KORZYŚCI:
— ustanie bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych wywołanych przez stres,
— ustanie obaw i niepokojów, ustanie bezsenności, lepsze samopoczucie,
— wzrost energii, witalności i odporności,
— poprawa ogólnego funkcjonowania organizmu,
— poprawa relacji międzyludzkich.

DLA KOGO JEST WARSZTAT:
dla osób odczuwających stres codzienny, stres przewlekły, kłopoty ze snem / trawieniem / oddechem, bóle napięciowe, bóle pleców / brzucha / nóg / głowy, zmęczenie, urazy sportowe / pooperacyjne / psychologiczne, po ciężkim porodzie, po traumie urodzeniowej, dla osób opiekujących się osobą starszą / niepełnosprawną / w chorobie, wychowującą dziecko/-ci.

KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.

PRZECIWSKAZANIA:
Ciąża, połóg, ostre stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, dyskopatia, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych.

TERMIN:
Sobota, 14 grudnia, godz. 17:00-19:30

INWESTYCJA: 85 PLN

ZAPISY: malgosia@equanimus.pl

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę pełnej kwoty 85 PLN na konto: Equanimus Małgorzata Romanek - 93 1050 1025 1000 0092 6423 9592. W tytule proszę wpisać: WARSZTAT TRE 14 grudnia.

Liczba miejsc ograniczona do 12 osób.

W przypadku rezygnacji do 12 grudnia 2019 wpłaty zwracamy. W przypadku rezygnacji po 12 grudnia 2019 wpłata zostanie zwrócona tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się inna chętna osoba.

WARTO MIEĆ:
własną wodę, cieplejsze skarpetki do relaksacji, jakąś bluzę lub sweterek dla komfortu

PROWADZĄCA:
Alicja Zieńko:
«Jestem certyfikowanym Providerem TRE. Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej).
Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE oraz na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley, dr Melanie Salmon (badania nad skutecznością TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi z doświadczeniami traumą dziecięcych i prenatalnych).
Z wykształcenia jestem pedagożką, trenerką rozwoju osobistego z elementami arteterapii.
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.
Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 17-letniej Eweliny 4-letniej Gabrysi.
Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję.»
Facebook: https://www.facebook.com/TRE-Warszawa-Alicja-Zie%C5%84ko-292408970816743/

https://www.facebook.com/ekspresjaciala/