Wakacje z jogą w Zagrodzie Kuwasy

Nadchodzi ten czas w ciągu roku, kiedy tradycji staje się zadość, a ja zapowiadam nasze kolejne wakacje w Zagrodzie Kuwasy - w miejscu, do którego zapraszam chętnie, bo w nim po prostu wszystko gra. :)
 
Wygodnie się tutaj mieszka, smacznie i zdrowo odżywia, oddycha świeżym powietrzem, żyje w harmonii z rytmem natury, cudownie praktykuje się jogę w specjalnie stworzonych do tego warunkach, a dodatkowo z naturalnym wsparciem przyrody, której spotyka się tutaj obfitość - Zagroda położona jest bowiem w Biebrzańskim Parku Narodowym,
 
Jeżeli człowiek potrzebuje być tutaj sam, ma do tego dużo przestrzeni. Jeżeli potrzebuje towarzystwa, zawsze dostępne jest wspaniałe. Nasze wakacje to tydzień w spokoju, z daleka od przepełnionego bodźcami świata, no i oczywiście z dużą dawką jogi, którą w czasie tygodnia możemy praktykować wszechstronnie i wielowymiarowo, co uwielbiam. Dużo się więc wydarza, choć pozornie może się tak nie wydawać. W Kuwasach życie się upraszcza, a w tej prostocie dzieją się cuda.
 
Na ten wyjazd zapraszam zarówno rodziny/ osoby z dziećmi, jak i bez nich. Taka formuła sprawdza nam się dobrze od lat. Dzieci w czasie sesji jogi dla dorosłych spędzać będą czas pod opieką uwielbianego przez nas wszystkich Maćka. Poza zajęciami dzieci zwykle sami organizują sobie wspólny czas z innymi dziećmi lub spędzają czas ze swoimi rodzinami.
 
TERMIN
 
4-10 sierpnia
 
Rozpoczniemy w niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 16:00 sesją jogi (z równoległymi zajęciami dla dzieci), a po niej kolacją.
Do Zagrody tego dnia możemy przyjeżdżać od godziny 15:00.
Ważne jest to, aby wszyscy uczestnicy warsztatu wzięli udział w sesji jogi pierwszego dnia, co jest integralnym elementem całości. Stąd też proszę Was o przybycie do Zagrody na czas i dziękuję za to.
 
Zakończymy w sobotę, 10 sierpnia, poranną sesją jogi i śniadaniem.
Tego dnia Zagrodę pokoje opuścimy do godziny 10:00.
 
ZAKWATEROWANIE
 
Pokoje 2, 3 i 4 - osobowe - przestrzenne, komfortowe, przytulne. Każdy pokój ma m.in. łazienkę z prysznicem, czajnik elektryczny, suszarkę. Możliwe są dostawki.
Wybrane udogodnienia: gospoda dla gości, sprawne wifi, parking, plac zabaw dla dzieci oraz przepiękna przestrzeń wokoło do spędzania wolnego czasu.
 
WYŻYWIENIE
 
Wyżywienie wegańskie/ wegetariańskie.
Kuchnia Zagrody jest pyszna, zdrowa, urozmaicona i przygotowywana z sercem. Oparta jest w większości na produktach od lokalnych dostawców.
 
JOGA
 
2 sesje jogi dziennie, po 2 - 2,5 godz. każda, uwzględniające praktykę asan, pranajam, koncentracji, medytacji.
Joga - prowadzona przez Małgorzatę Romanek - oparta głównie na przekazie B.K.S. Iyengara oraz na własnych eksploracjach i odkryciach prowadzącej.
Będziemy praktykować w pięknej, drewnianej sali do jogi, wyposażonej w pełen wachlarz pomocy do jogi.
Warsztat będzie stanowił zintegrowaną całość, więc istotny będzie udział we wszystkich sesjach jogi.
 
Do praktyki jogi zabierz ze sobą matę, pasek oraz woreczek/ chusteczkę do zakrywania oczu w czasie relaksu.
 
NAUCZYCIEL JOGI
 
MAŁGORZATA ROMANEK - certyfikowana nauczycielka jogi według przekazu B.K.S. Iyengara. Zafascynowana jej wszechstronnością i wielowymiarowością, w tym terapeutycznym zastosowaniem jogi. Właścicielka szkoły Equanimus. W świecie jogi od 2002 r. Pasjonatka życia. Zainteresowana człowiekiem i wielowymiarowym podejściem do jego zdrowia szeroko pojętego. Kochająca naturę. Ufająca intuicji. Oprócz jogi chętnie poruszająca się po meandrach m.in. tańca (w tym tanga), psychologii, tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedy.
 
O OPIEKUNIE I ZAJĘCIACH DLA DZIECI
 
W tym roku dziećmi zaopiekuje się Maciej Kruk, który poprowadzi zajęcia dla dzieci w tym samym czasie, w którym odbywać się będą sesje jogi dla dorosłych.
Maciek to pełen energii, radości i ciepła, charyzmatyczny człowiek. Autentycznie - co widać, słychać i czuć ;), lubiący dzieci i i nie wyobrażający sobie pracy bez nich. A ta sympatia okazuje się być wzajemna z dziećmi i rodzicami.
Maciek posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, jest zaangażowany, odpowiedzialny, potrafiący organizować sprawy wydające się niemożliwymi do ogarnięcia.
 
O sobie Maciek pisze tak:
 
"Cześć Wszystkim,
Jestem Maciek i drugi rok z rzędu będę miał przyjemność spędzić tydzień w Kuwasach robiąc to uwielbiam, czyli niosąc radość dzieciom i zachęcać ich do aktywnego wypoczynku. Na co dzień pracuję jako trener zajęć sportowych dla dzieci oraz animator, a w sezonie letnim jestem wychowawcą na półkoloniach.
Sport to jedna z moich największych pasji i uwielbiam zarażać miłością do niego.
Jak w zeszłym roku plan jest prosty… żeby dzieci nie chciały wracać do rodziców. :) Żeby rodzice mogli oddać się w spokoju możliwościom jakie daje Zagroda Kuwasy oraz niezawodna Małgosia.
Planuję gry i zabawy na świeżym powietrzu (w razie potrzeby dostępna jest sala, specjalnie dedykowana dzieciom na czas naszego pobytu), zajęcia manualne, quizy, tańce i hulańce.
W skrócie wszystkiego po trochu, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszam do wspólnej zabawy!"
 
CO POZA JOGĄ i ZAJĘCIAMI DLA DZIECI?
 
Możesz rozważyć:
- wycieczkę z przewodnikiem lub bez po Biebrzańskim Parku Narodowym;
- spływ kajakowy rzeką Jegrznią - zwykle organizujemy wspólną wyprawę;
- spędzanie czasu nad pobliskim Jeziorem Dreństwo;
- medytacyjną kąpiel leśną z Agnieszką Piotrowską, właścicielką Zagrody Kuwasy;
- wycieczki rowerowe – korzystanie z rowerów Zagrody jest wliczone w cenę pobytu;
- dla dzieci – wizytę u znajomego pszczelarza;
- ognisko;
- masaże;
- upajanie się ciszą, nic-nie-robieniem, przyrodą i... sobą... tudzież żywym kontaktem z drugim człowiekiem – to jest zazwyczaj jedna z bardzo preferowanych opcji wśród uczestników.
 
INWESTYCJA
 
- osoba dorosła - 2720 zł*
- osoba dorosła bez sesji jogi - 2220 zł**
- dziecko 2-12 lat - 2230 zł*
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 100 zł / doba
- zwierzak - 240 zł
 
* Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, sesje jogi (w przypadku dzieci - zajęcia dla dzieci) i organizację
** Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie i organizację
 
ZAPISY
 
EQUANIMUS Małgorzata Romanek
email: kontakt@equanimus.pl
tel. 601 70 10 40.
 
Wysyłając zgłoszenie (e-mail: kontakt@equanimus.pl) napisz proszę:
- podaj swój numer telefonu,
- jakiego pokoju potrzebujesz,
- czy masz jakiekolwiek ograniczenia/ preferencje dietetyczne,
- zgłoś ewentualne zapotrzebowanie na fakturę (późniejsze zgłoszenie uniemożliwi wystawienie faktury).
 
Po potwierdzeniu rezerwacji poproszę Ciebie o wpłatę zadatku, co jest warunkiem rezerwacji.
 
SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI
 
1) Bezzwrotny zadatek w kwocie 500 zł od osoby dorosłej oraz 400 zł od dziecka przelewem na konto:
 
Biebrza Sp. z o.o.
43 1090 2792 0000 0001 3056 9748
w tytule płatności prosimy o podanie dat pobytu
 
2) Pozostała kwota 1420 zł (osoba dorosła) i 1130 zł (dziecko 2-12 lat) na rzecz Zagrody Kuwasy płatna jest gotówką lub kartą na miejscu, w dniu rozpoczęcia warsztatu.
 
3) W dniu rozpoczęcia warsztatu poproszę każdego uczestnika o wpłatę na rzecz Equanimus Yoga, tj. 800 zł od osoby dorosłej praktykującej jogę, 300 zł od osoby dorosłej niepraktykującej jogi, 700 zł od dziecka. Płatność gotówką.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu kwota zadatku będzie mogła zostać zwrócona, jeżeli na dane miejsce znajdzie się inna chętna osoba.

 

Zapraszam serdecznie!
Małgorzata Romanek