Zespół

Małgorzata Romanek

Jestem pasjonatką życia.

Człowiek, jego psyche i soma, fascynował mnie od zawsze. Odkąd pamiętam, marzyłam o zawodzie lekarza... by w ostatniej chwili zmienić zdanie, dostać się na SGH i spędzić 10 lat w bankowości. Jednak... z racji że jestem człowiekiem poszukującym i podążającym ścieżką serca... jestem tu, gdzie jestem i kocham to, co robię.

Od kwietnia 2019 roku prowadzę szkołę jogi Equanimus.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi wg metody BKS Iyengara, zafascynowana jej wszechstronnością i wielowymiarowością. Uczę jogi od 2013 roku – prowadząc zarówno sesje grupowe jak i indywidualne.

Moja praktyka jogi rozpoczęła się w 2002 roku i trwa nieustająco, stanowiąc integralną część mojego życia. Ukończyłam kilka wieloletnich kursów nauczycielskich oraz wzięłam udział w dziesiątkach warsztatów w Polsce i za granicą. Uczę się każdego dnia - od moich uczniów, na zajęciach/ warsztatach dla nauczycieli oraz poprzez własne poszukiwania i odkrycia. Moją największą fascynacją jest terapeutyczne zastosowanie praktyki jogi, czego uczę się od wielu lat asystując w sesjach terapeutycznych z doświadczonymi nauczycielami/ osteopatami/ fizjoterapeutami, na szkoleniach/ warsztatach oraz poprzez wlasne doświadczenie pracy z uczniami. Ponadto, lata pracy z kobietami w ciąży (w tym z samą sobą) wyposażyły mnie w bezcenny zasób wiedzy w obszarze jogi w okresie ciąży oraz w czasie okołociążowym.

Integralnie ze ścieżką jogi moją miłością jest również tantra. Spotkana nieco później niż joga pozostaje ze mną od pierwszej chwili, a od jakiegoś czasu powoli rozgaszcza się i w przestrzeni szkoły.

Prywatnie... Jestem kobietą odkrywającą z biegiem lat coraz głębiej, co to dla mnie znaczy - nie tylko w dorosłości, ale przede wszystkimi w dojrzałości. Jestem mamą niesamowitego człowieka, Stefana, mojego wielkiego nauczyciela. Kocham muzykę i taniec. Przez wiele lat tańczyłam tango, a od wielu lat moją inspiracją jest Gabrielle Roth, twórczyni 5 rytmów. Fascynuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka, w tym tradycyjna medycyna chińska i ajurweda. Wielbię naturę - jest moją przewodniczką. Kocham ludzi. Uważam życie za cud.

 

Ela Łuczak

Zakochana w jodze od pierwszego wejrzenia. Miłość ta – choć późna – to trwała i odwzajemniona.

Dobrodziejstwa, jakimi joga mnie obdarza, są nieocenione.

Wyrażam głęboką wdzięczność do wszystkich moich nauczycieli.

Dorota Wacek

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II.

Z wykształcenia kulturoznawcą międzynarodowym i animatorką kultury.

Swoją nauczycielską drogę jogiczną rozpoczęłam w 2008 roku przy boku Konrada Kocota, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce, i kontynuowałam na kursie nauczycielskim u Katarzyny Pilorz.

Swoją wiedzę pogłębiam, a praktykę udoskonalam na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy, między innymi w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach oraz w Instytucie B.K.S. Iyengara w Nowym Jorku.

Poza matą jestem tancerką-freelancerką, podróżniczką, miłośniczką natury.

Monika Kiczyńska

Ukończyłam studia na Wydziale Ekonomicznym, natomiast z zamiłowania jestem joginką. Praktykuję jogę od 2005 roku. Od tego czasu spotkałam na swojej drodze wielu wspaniałych nauczycieli, dzięki którym jestem dziś w tym miejscu. Dziękuję im z całego serca!
Jednak nie stoję w miejscu, cały czas podążam w poszukiwaniu rozwoju, odkrywaniu nowych możliwości. Ukończyłam kurs nauczycielski wg metody BKS Iyengara u Konrada Kocota i Kasi Złotkowskiej oraz nieustannie dokształcam się na zajęciach, warsztatach, szkoleniach, ale przede wszystkim poprzez pracę z uczniami.
Uwielbiam praktykować, uwielbiam uczyć. Bardzo bliski mojemu sercu jest terapeutyczny aspekt jogi. Joga to połączenie, ale również joga to nieograniczone możliwości, dlatego praktykować ją może każdy.

 

Maria Palus

Jestem dyplomowaną nauczycielka Vinyasa Jogi i Yin Jogi na poziomie RYT 200 w Yoga Alliance. Cały czas rozwijam się i uczę w różnych stylach i technikach jogi, bo joga jest jedna, a inspiracje są wszędzie. Kurs nauczycielski kończyłam w Samadhi Joga pod kierunkiem Marty Haskins, kurs nauczyciela Yin Jogi i zaawansowany kurs nauczycielski w 5 Elements Yoga pod kierunkiem Vinaya Jesty i Szymona Jarosławskiego, ponadto regularnie biorę udział w warsztatach Agi Passendorfer, Carrie Overko, Konrada Kocota, czy Ify Gąsiorowskiej.

Joga jest dla mnie drogą, na której spotykamy się sami ze sobą - poznajemy się, zaprzyjaźniamy się ze sobą. Robimy sobie więcej przestrzeni na swobodny ruch i oddech. Dzięki jodze nasze ciała robią się wygodniejszym miejscem do życia, a nasz umysł wycisza się i uczymy się oddech po oddechu jak być tu i teraz, nie tylko na macie, ale i w codziennym życiu. Kocham Vinyasę za jej płynność i połączenie ruchu z oddechem, za medytacyjny charakter takiego ruchu. W Yin Jodze znalazłam idealne uzupełnienie, moment zatrzymania, głębokie wyciszenie układu nerwowego i pogłębione rozciąganie. Wierzę, że joga jest dla wszystkich, dlatego nawet w dynamicznych sekwencjach Vinyasa Jogi szukam wspólnie z moimi joginami wariantów, które pozwalają na swobodną praktykę niezależnie od naszego zakresu ruchu, czy kondycji fizycznej.

Moja przygoda z jogą zaczęła się ponad 10 lat temu i z każdym rokiem znajduję w niej nowe pokłady mądrości i rozwoju. Uwielbiam dzielić się jogą z innymi. Joga odmieniła moje życie i jestem wdzięczna, że mogę inspirować kolejne osoby do odbywania tej niesamowitej podróży wewnątrz siebie.