Zespół

Małgorzata Romanek

Od kwietnia 2019 roku prowadzę szkołę jogi Equanimus.

Kim jestem?

Jestem pasjonatką życia.

Człowiek, jego psyche i soma, fascynował mnie od zawsze. Odkąd pamiętam, marzyłam o zawodzie lekarza... by w ostatniej chwili zmienić zdanie, dostać się na SGH i spędzić 10 lat w bankowości. Jednak... z racji że jestem człowiekiem poszukującym i podążającym ścieżką serca... jestem tu, gdzie jestem i uwielbiam to, co robię.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi wg metody BKS Iyengara, zafascynowana jej wszechstronnością i wielowymiarowością. Uczę od 2013 roku – prowadząc zarówno sesje grupowe jak i indywidualne.

Moja praktyka jogi rozpoczęła się w 2002 roku i trwa nieustająco, stanowiąc integralną część mojego życia. Ukończyłam kilka kursów nauczycielskich (trwajacych razem wiele lat) oraz wzięłam udział w dziesiątkach warsztatów w Polsce i za granicą. Uczę się każdego dnia - od moich uczniów, na zajęciach/ warsztatach dla nauczycieli oraz poprzez własne poszukiwania i odkrycia. Moją największą fascynacją jest terapeutyczne zastosowanie praktyki jogi, czego uczę się od wielu lat asystując w sesjach terapeutycznych z doświadczonymi nauczycielami/ osteopatami/ fizjoterapeutami, na szkoleniach/ warsztatach oraz poprzez doświadczenie pracy z uczniami.

Prywatnie... Jestem kobietą odkrywającą z biegiem lat coraz głębiej, co to dla mnie znaczy. Jestem mamą niesamowitego człowieka, Stefana, mojego wielkiego nauczyciela. Kocham muzykę i taniec (przez wiele lat tańczyłam tango). Fascynuje mnie holistyczne podejście do zdrowia człowieka, w tym tradycyjna medycyna chińska. Wielbię naturę. Kocham ludzi. Uważam życie za cud, raduję się nim i zarażam pozytywnymi wibracjami otoczenie.

Ela Łuczak

Zakochana w jodze od pierwszego wejrzenia. Miłość ta – choć późna – to trwała i odwzajemniona.

Dobrodziejstwa, jakimi joga mnie obdarza, są nieocenione.

Wyrażam głęboką wdzięczność do wszystkich moich nauczycieli.

Dorota Wacek

Jestem dyplomowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Junior Intermediate II.

Z wykształcenia kulturoznawcą międzynarodowym i animatorką kultury.

Swoją nauczycielską drogę jogiczną rozpoczęłam w 2008 roku przy boku Konrada Kocota, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli jogi metodą Iyengara w Polsce, i kontynuowałam na kursie nauczycielskim u Katarzyny Pilorz.

Swoją wiedzę pogłębiam, a praktykę udoskonalam na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Polski i z zagranicy, między innymi w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie, w Indiach oraz w Instytucie B.K.S. Iyengara w Nowym Jorku.

Poza matą jestem tancerką-freelancerką, podróżniczką, miłośniczką natury.

Anna Pisarek

Uważam siebie za dużą szczęściarę - że dawno temu ból pleców i chęć niesienia sobie pomocy zaprowadziły mnie właśnie na zajęcia jogi...

Regularne zajęcia dość szybko poprawiły stan moich pleców, a sama praktyka stała się elementem mojej codzienności i ogromną pasją.
W chwili obecnej jestem uczestniczką Kursu Nauczycielskiego u Romka Grzeszykowskiego, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w Polsce.
Co mi dała joga?
Obecność, uważność w byciu tu i teraz, zatrzymanie natłoku myśli, ale też wspaniałe relacje z ludźmi, za które jestem niezmiennie wdzięczna .
Zapraszam do wspólnej praktyki.

Maria Palus

Jestem dyplomowaną nauczycielka Vinyasa Jogi i Yin Jogi na poziomie RYT 200 w Yoga Alliance. Cały czas rozwijam się i uczę w różnych stylach i technikach jogi, bo joga jest jedna, a inspiracje są wszędzie. Kurs nauczycielski kończyłam w Samadhi Joga pod kierunkiem Marty Haskins, kurs nauczyciela Yin Jogi i zaawansowany kurs nauczycielski w 5 Elements Yoga pod kierunkiem Vinaya Jesty i Szymona Jarosławskiego, ponadto regularnie biorę udział w warsztatach Agi Passendorfer, Carrie Overko, Konrada Kocota, czy Ify Gąsiorowskiej.

Joga jest dla mnie drogą, na której spotykamy się sami ze sobą - poznajemy się, zaprzyjaźniamy się ze sobą. Robimy sobie więcej przestrzeni na swobodny ruch i oddech. Dzięki jodze nasze ciała robią się wygodniejszym miejscem do życia, a nasz umysł wycisza się i uczymy się oddech po oddechu jak być tu i teraz, nie tylko na macie, ale i w codziennym życiu. Kocham Vinyasę za jej płynność i połączenie ruchu z oddechem, za medytacyjny charakter takiego ruchu. W Yin Jodze znalazłam idealne uzupełnienie, moment zatrzymania, głębokie wyciszenie układu nerwowego i pogłębione rozciąganie. Wierzę, że joga jest dla wszystkich, dlatego nawet w dynamicznych sekwencjach Vinyasa Jogi szukam wspólnie z moimi joginami wariantów, które pozwalają na swobodną praktykę niezależnie od naszego zakresu ruchu, czy kondycji fizycznej.

Moja przygoda z jogą zaczęła się ponad 10 lat temu i z każdym rokiem znajduję w niej nowe pokłady mądrości i rozwoju. Uwielbiam dzielić się jogą z innymi. Joga odmieniła moje życie i jestem wdzięczna, że mogę inspirować kolejne osoby do odbywania tej niesamowitej podróży wewnątrz siebie.