Letni warsztat jogi w Zagrodzie Kuwasy

Zapraszam Ciebie na wakacje w Zagrodzie Kuwasy – wiejskiej posiadłości położonej w Biebrzańskim Parku Narodowym, którą uwielbiamy i odwiedzamy od lat.
 
Zagroda Kuwasy to miejsce wypełnione dobrą energią, prowadzone przez wspaniałych gospodarzy, osadzone w pięknych okolicznościach przyrody, zapewniające cudowne warunki do odpoczynku w ciszy i spokoju.
 
Nasz pobyt w Zagrodzie to dużo czasu na pogłębienie praktyki jogi, na niespieszne życie i bycie, na chwile z sobą i/lub ze wspaniałymi ludźmi, na nasycenie zmysłów okoliczną przyrodą i zażycie dużej dawki świeżego powietrza.
 
Będziemy też pysznie i zdrowo się odżywiać wzbogacając zasoby naszej odporności, witalności i nie tylko, jako że posiłki w Zagrodzie to wspaniały rytuał wspólnego biesiadowania.
 
Tradycyjnie nie profiluję tego wyjazdu jedynie rodzinnie. Zapraszam osoby z dziećmi i bez nich. Z doświadczenia wiem, że to się sprawdza. Dzieciaki uwielbiają wakacje w Zagrodzie, więc możesz zabrać je ze sobą, a my zapewnimy im opiekę i dobrze spędzony czas z Maćkiem, o którym możesz przeczytać poniżej.
 
Zagroda to miejsce przyjazne zwierzakom, więc możesz zabrać je ze sobą.
 
TERMIN
 
6-12 sierpnia 2023
 
Początek - niedziela, 6 sierpnia - przyjeżdżamy do Zagrody od godz. 15:00 i zaczynamy od sesji jogi (oraz równoległych zajęć dla dzieci) o 16:30, po której zjemy kolację. Wzięcie udział w pierwszej sesji jogi, która otwiera warsztat (to samo dotyczy zajęć dla dzieci) jest istotne, więc przybywajcie na czas.
 
Zakończenie - sobota, 12 sierpnia - w planie poranna sesja jogi (i równoległe zajęcia dla dzieci), śniadanie oraz wyjazd z Zagrody do godziny 10:30.
 
ZAKWATEROWANIE
 
Pokoje 2, 3 i 4 - osobowe - przestrzenne, komfortowe, przytulne. Każdy pokój ma m.in. łazienkę z prysznicem, czajnik elektryczny, suszarkę. Możliwe są dostawki.
Wybrane udogodnienia: gospoda dla gości, sprawne wifi, parking, plac zabaw dla dzieci oraz przepiękna przestrzeń wokoło do spędzania wolnego czasu.
 
WYŻYWIENIE
 
Wyżywienie wegańskie/ wegetariańskie.
Kuchnia Zagrody jest pyszna, zdrowa, urozmaicona i przygotowywana z sercem. Oparta jest w większości na produktach od lokalnych dostawców.
 
JOGA
 
2 sesje jogi dziennie, po 2 godz. każda, uwzględniające praktykę asan, pranajam, koncentracji/ medytacji.
 
Joga według przekazu B.K.S. Iyengara, prowadzona przez Małgorzatę Romanek.
 
Będziemy praktykować w pięknej, drewnianej sali do jogi, wyposażonej w pełen wachlarz pomocy do jogi.
 
Warsztat przewidziany jest dla osób praktykujących jogę regularnie od min. 6 miesięcy. W przypadku wątpliwości lub innych uwarunkowań zadzwoń do Małgosi (601 70
10 40).
 
Warsztat będzie stanowił zintegrowaną całość, więc istotny będzie udział we wszystkich sesjach jogi.
 
Do praktyki jogi zabierz ze sobą matę, pasek oraz woreczek/ chusteczkę do zakrywania oczu w czasie relaksu.
 
NAUCZYCIELKA JOGI
 
MAŁGORZATA ROMANEK - certyfikowana nauczycielka jogi według przekazu B.K.S. Iyengara. Zafascynowana jej wszechstronnością i wielowymiarowością, w tym terapeutycznym zastosowaniem jogi. Właścicielka szkoły Equanimus Yoga. W świecie jogi od 2002 r. Pasjonatka życia. Zainteresowana człowiekiem i holistycznym podejściem do jego zdrowia. Wielbiąca naturę. Ufająca intuicji. Pełna energii i entuzjazmu.
 
O OPIEKUNIE I ZAJĘCIACH DLA DZIECI
 
W tym roku dziećmi zaopiekuje się MACIEJ KRUK, który poprowadzi zajęcia dla dzieci w tym samym czasie, w którym odbywać się będą sesje jogi dla dorosłych.
 
Maciek to pełen energii, radości i ciepła, charyzmatyczny człowiek. Uwielbia pracę z dziećmi - zresztą z wzajemnością dzieci i ich rodziców. Doświadczony, zaangażowany, odpowiedzialny, potrafiący organizować sprawy wydające się niemożliwymi do ogarnięcia. Dla tego człowieka problemy chyba nie istnieją.
 
Maciek pisze o sobie i zajęciach dla dzieci tak:
„Cześć Wszystkim,
Jestem Maciek, na co dzień pracuję jako animator, opiekun do dzieci oraz wychowawca na koloniach i półkoloniach, czyli w skrócie, wszystko dzieje się wokół dzieci.
Absolwent warszawskiego AWF-u. Od najmłodszych lat w ciągłym ruchu, pasjonat sportu i aktywności fizycznej oraz Wielki Fun Super bohaterów i Gwiezdnych Wojen.
Zawsze w pracy z dziećmi i młodzieżą staram się dzięki zabawie wzbudzić w nich miłość do sportu i przekazać takie wartości jak: uczciwość, zdrową rywalizację, niepoddawanie się i chęć rozwijania się.
Plan na wyjazd?
Wyrzut endorfin przy świetnej zabawie!
Dużo ruchu, dużo zabawy, a co najważniejsze, duuuużoooo uśmiechu i radości.
To nie będą typowe zajęcia sportowe. Tak jak pisałem wyżej, ma być ZABAWA. Także będzie mnóstwo zabaw i gier ruchowych, których jestem przekonany, że Wasze dzieci nie miały jeszcze przyjemności mieć kontaktu.
Ale to co planuje to jedno, ale to co Wasze pociechy będą chciały to drugie. Dobro dziecka jest dla mnie priorytetem, dlatego też słucham dzieci, czego potrzebują i staram się dostosować plan specjalnie pod nich. Bo wszystko co robię to dla nich. Żeby były uśmiechnięte, radosne, bezpieczne i aby przez te parę dni, udało się mi jak najwięcej pozytywnych wartości przekazać. Taką mam misję.
Zapraszam do wspólnej zabawy!”
 
CO POZA JOGĄ i ZAJĘCIAMI DLA DZIECI?
 
Możesz rozważyć:
- wycieczkę z przewodnikiem lub bez po Biebrzańskim Parku Narodowym;
- spływ kajakowy rzeką Jegrznią;
- spędzanie czasu nad pobliskim Jeziorem Dreństwo;
- medytacyjną kąpiel leśną z Agnieszką Piotrowską, właścicielką Zagrody;
- wycieczki rowerowe – korzystanie z rowerów Zagrody jest wliczone w cenę pobytu;
- wycieczkę do okolicznych stajni;
- dla dzieci – wizytę w gospodarstwie Pana Piotra (to jest zawsze hit) oraz u znajomego pszczelarza;
- ognisko;
- masaże;
- upajanie się ciszą, nic-nie-robieniem, przyrodą i... sobą... tudzież żywym kontaktem z drugim człowiekiem – to jest zazwyczaj jedna z bardzo preferowanych opcji wśród uczestników.
 
INWESTYCJA
 
- osoba dorosła – 2540*
- osoba dorosła bez sesji jogi – 2040**
- dziecko 2-12 lat - 1992*
- dziecko do 24 miesięcy - 40 zł / doba
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 100 zł / doba
- zwierzak - 40 zł / doba
 
* Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, sesje jogi (w przypadku dzieci - zajęcia dla dzieci) i organizację
** Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie i organizację
 
ZAPISY
 
EQUANIMUS Małgorzata Romanek
email: kontakt@equanimus.pl
tel. 601 70 10 40.
 
Wysyłając zgłoszenie (e-mail: kontakt@equanimus.pl) napisz proszę:
- podaj swój numer telefonu,
- czy masz jakiekolwiek ograniczenia/ preferencje dietetyczne,
- zgłoś ewentualne zapotrzebowanie na fakturę (późniejsze zgłoszenie uniemożliwi wystawienie faktury).
 
Po potwierdzeniu rezerwacji poproszę Ciebie o wpłatę zadatku w ciągu 2 dni, co jest warunkiem rezerwacji.
 
SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI
 
1) Bezzwrotny zadatek w kwocie 500 zł od każdego uczestnika płatny przelewem na konto:
Biebrza Sp. z o.o.
43 1090 2792 0000 0001 3056 9748
w tytule płatności podaj daty pobytu
 
2) Pozostała kwota 1240 zł (osoba dorosła) i 892 zł (dziecko 2-12 lat) na rzecz Zagrody Kuwasy płatna jest gotówką lub kartą na miejscu, w dniu rozpoczęcia warsztatu.
 
3) W dniu rozpoczęcia warsztatu poproszę każdego uczestnika o wpłatę na rzecz Equanimus Yoga, tj. 800 zł od osoby dorosłej praktykującej jogę, 300 zł od osoby dorosłej niepraktykującej jogi, 600 zł od dziecka. Płatność gotówką.
 
W przypadku rezygnacji z wyjazdu kwota zadatku będzie mogła zostać zwrócona, jeżeli na dane miejsce znajdzie się inna chętna osoba.
 
Zapraszam serdecznie! :)
Małgosia