Z CYKLU "ABC JOGI IYENGARA" : SZYJA I BARKI 10. czerwca

Głównym celem cyklu 3-godzinnych warsztatów jest zwrócenie uwagi na właściwe ustawienie poszczególnych partii ciała w pozycjach i uzyskanie prawidłowej pracy. Nieprawidłowe ustawianie ciała w dłużym czasie doprowadzi niestety do obciążeń i uszkodzeń. W jodze Iyengara zwracamy dużą uwagę na właściwie ustawianie, mobilizowanie i wnoszenie świadomości do ciała. Stanowi to profilaktykę jak i fundament do dalszej praktyki.  Zapraszamy osoby początkujące w jodze oraz już ćwicząceZajęcia będą bardzo pomocne dla osób, które doświadczają dolegliwości, jak i dla tych, którzy chcą prawidłowo budować swoją praktykę. 

 

TRZECI WARSZTAT CYKLU: SZYJA I BARKI

10. CZERWCA 2018 NIEDZIELA GODZ 10 - 13 

 

Trzecie spotkanie z cyklu warsztatów dotyczyć będzie odcinka szyjnego oraz obręczy barkowej. Dowiemy się na nim, dlaczego boli nas szyja, gdy długo siedzimy i jaka jest korelacja pomiędzy napięciem tkanek w okolicy szyi a  bólami głowy. Nauczymy się, z czego wynika drętwienie dłoni i jak sobie w tej sytuacji pomóc. A także jakie jeszcze objawy, pozornie niezwiązane z problemami odcinka szyjnego kręgosłupa, mogą świadczyć o zaburzeniu w jego obrębie. W części praktycznej nauczymy się jak budować pozycje, aby nie przeciążać tych struktur.

 

Z ZAJĘĆ SKORZYSTAJĄ:

  • osoby początkujące, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z jogą,
  • osoby zaawansowane, chcące pogłębić swoją praktykę,
  • osoby z problemami w obrębie kręgosłupa szyjnego i barków: dyskopatią, drętwieniem rąk, bólami głowy i wszelkimi problemami w obrębie stawów ramiennych.

 

KOSZT: 60 zł. lub dwa wejścia z karnetu (przy karnecie otwartym dopłata 30 zł)

 

ZAPISY: kasia@equanimus.pl (12 miejsc.)

Zapraszamy do udziału.

 

PROWADZI: Aneta Harczuk fizoterapeutka i nauczycielka jogi Iyengara