WARSZTAT "TRE I EMOCJE" 9.12.2018

Equanimus

NIEDZIELA 9. GRUDNIA GODZ. 10 - 14

 

Warsztat jest kontynuacją warsztatu wprowadzającego. Możliwy jest też udział bez uprzedniego doświadczenia w TRE, ale konieczna jest konsultacja z prowadzącą.

 

O   M E T O D Z I E  :
TRE - Tension and Trauma Releasing Exercises - jest to opracowana przez dr Davida Berceliego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji neurogenicznych umożliwiających uwolnienie się od stresu i traumy. 

Ćwiczenia są łatwe do wykonania. Na sesjach rozgrzewamy i rozciągamy mięśnie podczas kilku ważnych ćwiczeń, ułożonych w specjalny zestaw przygotowujący ciało do wystąpienia samoistnych drżeń, wibracji, ruchów mięśni i powięzi. Intensywnność uwalniania napięć odbywa się w indywidualnym tempie. Podczas zajęć uczymy się słuchać ciała, jego fizycznych i fizjologicznych sygnałów oraz na bieżąco integrować proces uwalniania. 
Wzroce napięć, funkcjonujące w ciele od lat, są stopniowo redukowane. Na ich miejscu pojawia się uczucie lekkości, spokój emocjonalny i przyjemna obecność w ciele.

KORZYŚCI:
- ustanie bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych wywołanych przez stres,
- ustanie obaw i niepokojów, ustanie bezsenności, lepsze samopoczucie,
- wzrost energii, witalności i odporności,
- poprawa ogólnego funkcjonowania organizmu,
- poprawa relacji miedzyludzkich.

DLA KOGO JEST METODA TRE:
dla osób odczuwających stres codzienny, stres przewlekły, kłopoty ze snem / trawieniem / oddechem, bóle napięciowe, bóle pleców / brzucha / nóg / głowy, zmęczenie, urazy sportowe / pooperacyjne / psychologiczne, po ciężkim porodzie, po traumie urodzeniowej, dla osób opiekujących się osobą starszą / niepełnosprawną / w chorobie, wychowującą dziecko/-ci.

KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ TRE, nawet jeśli ma problemy z płynnością ruchów, nie może się schylać czy ma kontuzje.

PRZECIWWSKAZANIA:
Ciąża, połóg, ostres stany zapalne, gorączka, niezagojone rany po operacji, jaskra, dyskopatia, zażywanie środków psychotropowych, silnych leków przeciwbólowych.

 

O  W A R S Z T A C I E   " T R E   I   E M O C J E ":
Warsztat TRE I EMOCJE to przede wszystkim głębsza praca nad samoregulacją w TRE, to głębsze zrozumienie, czym jest ugruntowanie w ciele, a czym zawieszenie czy zamrożenie. 

W części teoretycznej opowiem o tym, jak ciało reaguje na poruszony układ nerwowy, jak mózg włącza program przetrwania. I co najważniejsze: jak w TRE regulujemy proces odmrażania reakcji emocjonalnych, reakcji fizycznych, neurofizjologicznych i ekspresji emocji.

Porozmawiamy razem o czuciu emocji, słuchaniu ciała i podążaniu za mechanizmem drżenia i wibracji w ciele. 

Po krótkiej przerwie następi sesja grupowa ćwiczeń TRE i dłuższa relaksacja z wizualizacją na koniec.


Potem oczywiście będzie czas na podzielenie się swoimi odczuciami i refleksjami, czas na pytania i dotknięcie procesów.


WARTO WZIĄĆ: wlasną mała wodę, wygodne ubranie do ćwiczeń, najlepiej na cebulkę:)
Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach. Na miejscu są maty i koce.

Termin: 09.12.2018 Niedziela.
Godz. 10:00 - 14:00.


ZAPISY : kasia@equanimus.pl

Liczba miejsc ograniczona do 12 osób.

Koszt warsztatu: 150 zł.
Dla osób, które uczestniczyły w warsztacie wprowadzającym do metody TRE i/lub w sesjach grupowych TRE w Szkole Jogi Equanimus - koszt 120 zł.

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę pełnej kwoty na konto EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144, w tytule proszę wpisać : "Warsztat TRE 09.12."
W przypadku rezygnacji po 01.12. wpłata zostanie zwrócona tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się inna chętna osoba.


PROWADZĄCA:
Alicja Zieńko : "Jestem certyfikowanym Providerem TRE, stopnia I i II. Metody TRE uczyłam się w latach 2011-12 na szkoleniu zorganizowanym przez Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie (dawniej: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej). Warsztaty TRE odbyłam pod okiem twórcy metody, dra Davida Berceliego oraz psychoterapeuty Heinera Steckel’a z Niemiec i we wsparciu psychoterapeuty Michaela Nissena z Danii (specjalizujący się w pracy z osobami chorymi na SM i Chorobę Parkinsona).
Pracuję z grupami i indywidualnie pod superwizją polskich nauczycielek metody TRE oraz na warsztatach z nauczycielami zagranicznymi, w tym. Chris Balsley, dr Melanie Salmon (badania nad skutecznością TRE w pracy z dziećmi i młodzieżą). 
Prowadzę sesje TRE w Warszawie. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty również w innych miastach. 
Z wykształcenia jestem pedagożką, trenerką rozwoju osobistego, arteterapeutką. Ukończyłam m.in. Wydział Pedagogiczny na UW, Szkołę Trenerów Umiejętności Psycho-społecznych „Metrum”, Akademię Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych w Krakowie, liczne Treningi Interpersonalne i Twórcze. 
Interesuję się pracą z ciałem i ekspresją twórczą.
Prywatnie jestem aktywną mamą dwóch córek: 16-letniej Eweliny 3-letniej Gabrysi. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach słucham muzyki, tańczę i rysuję."
Facebook: TRE Warszawa Alicja Zieńko
Ekspresja Ciała Alicja Zieńko