TRENING WIDZENIA z MIKOŁAJEM MARKIEWICZEM 17-18. 02. 2018

Trening Widzenia polega na nauce praktycznych ćwiczeń, które poprawiają wzrok i pomagają zmniejszyć dolegliwości. To takze budowanie świadomości tego, czego potrzebujemy dla dobrego widzenia i zdrowia oczu. Uczymy się, jak wykorzystać potencjał oczu oraz jak je relaksować. Rezultatem jest lepsza ostrość i poszerzenie pola widzenia, ustąpienie wielu różnorodnych niedomagań.  Ta praktyka jest uzupełniana podstawową wiedzą o fascynującym i złożonym procesie widzenia i specyficznych potrzebach naszych oczu.

 

Zajęcia uczą zapobiegania zmęczeniu oczu, powracania do stanu odprężenia, a przez to pomagają w osiągnięciu relaksu całego ciała. Ich podstawą jest wiedza, że widzenie jest zdolnością, którą możemy rozwijać i doskonalić, a źródłem wad wzroku jest w dużej mierze nieumiejętność dobrego używania oczu.
Takie przekonanie zgodne jest  z wynikami wielu naukowych badań, potwierdza je ponad 30-letnie doświadczenie Mikołaja Markiewicza, autora tej metody.

 

Dla kogo:

 

• osób dorosłych, dzieci, młodzieży, seniorów – mających wady wzroku,
 

• osób pracujących wiele godzin dziennie z komputerem i innymi ekranami – informatyków, księgowych, tłumaczy, projektantów
 

• osób, które na skutek różnych chorób mają szczątkowe lub tylko fragmentaryczne widzenie,
 

• grup zawodowych, dla których lepsze widzenie jest warunkiem sukcesu, np. piloci, kierowcy.
 

• sportowców,
 

• osób pracujących po ciemku lub w nietypowych warunkach oświetlenia,
 

• psychologów, pedagogów i nauczycieli, instruktorów jogi, qigongu itp.

 

Program Treningu:

 

Część praktyczna Treningu obejmuje ćwiczenia relaksujące, uaktywniające wzrok, kształtujące wyobraźnię, zwiększające ruchliwość, polepszające akomodację, widzenie centralne, widzenie peryferyjne, ułatwiające współpracę ośrodków wzrokowych, obuoczność, pamięć wzrokową. Część teoretyczna daje podstawową wiedzę o procesie widzenia, potrzebach wynikających z budowy oczu i systemu mięśni i nerwów z nimi związanych. Celem treningu jest uwrażliwienie na specyficzne potrzeby łączące się z oczami i widzeniem, zwiększenie świadomości tego, jak ważne funkcje pełnią w naszym życiu oraz dostarczenie użytecznej wiedzy.

Zajęcia są prowadzone w swobodnej, luźnej atmosferze, ćwiczenia często mają charakter zabawy, są też nauką relaksacji.

 

Co daje Trening:

 

• pomaga przy wielu dolegliwościach i wadach wzroku krótko- dalekowzroczności, astygmatyzmie lub starczowzroczności,
• uczy zapobiegać zmęczeniu, pieczeniu, łzawieniu oczu szczególnie w czasie pracy przy komputerze,
• polepsza współpracę oczu, komfort widzenia, widzenie w ciemności lub jasnym świetle,
• rozwija zdolność koncentracji,
• uczy ćwiczyć tak, aby oczy pracowały lepiej, szybciej i dokładniej jako jedna całość. Kiedy te umiejętności zostają wyćwiczone, oczy stają się mocniejsze i pracują efektywniej. To pozwala pracować bardziej komfortowo i wydajnie.
• optymalizuje funkcjonowanie wzroku,
• wpływa na efektywność wielu naszych działań: uczenia się, pracy, zabawy, czy procesów twórczych,
• pomaga osobom mającym zeza lub leniwe oko,
• wspomaga działanie lekarzy-okulistów w leczeniu jaskry i zaćmy.

 

Znajomość i stosowanie tego typu ćwiczeń jest szczególnie ważne dla osób, które wiele godzin dziennie pracują przy komputerze i innych ekranach, przy tekstach drukowanych czy innych danych wymagających czytania.

 

Prowadzący:

mikolajMIKOŁAJ MARKIEWICZ jest psychologiem, terapeutą wzroku. Od ponad 30 lat prowadzi treningi wzroku w Polsce i w innych krajach Europy oraz w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Jest autorem wielu artykułów i wywiadów w prasie, radiu, telewizji. Ma tytuł Edukatora nadawany przez Ministra Edukacji. Prowadzi specjalne treningi dla różnych grup zawodowych np. pilotów, informatyków czy sportowców. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. 

 

Jest założycielem Instytutu Treningu i Terapii Widzenia i jego kierownikiem. W ramach tej działalności od 1995 roku prowadzi konsultacje, szkolenia, warsztaty i obozy. Przeznaczone są one dla szerokiego grona osób z rozmaitymi potrzebami. Trening widzenia przynosi korzyści krótko- i dalekowidzom, osobom o chronicznie zmęczonych oczach, zwłaszcza obciążonych wielogodzinną pracą przy komputerze.

 

Mikołaj Markiewicz jest też autorem specjalnych programów dla grup zawodowych mających specyficzne potrzeby w zakresie wzroku lub pracujących w warunkach wymagających nietypowego używania oczu, np. w ciemnościach, przy dużych szybkościach, czy konieczność używania jednego oka przy mikroskopie. Nad usprawnianiem i udoskonalaniem widzenia pracował m.in. z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn, z pilotami i kierowcami rajdowymi.

 

KIEDY: 17-18 lutego 2018  

Sobota, godz.13:00 – 18:00 
Niedziela, godz. 10:00 – 17:00

 

GDZIE:

Szkoła Jogi EQUANIMUS. ul. Sarmacka 4b/27 Warszawa Wilanów

 

CENA:

330 zł przy wpłacie zadatku do 3. lutego 2018

360 zł po wpłacie zadatku po 3. lutego 2018

 

ZAPISYzgłoszenie mailowe na adres kasia@equanimus.pl oraz wpłata bezzwrotnego zadatku 100 zł na konto EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144. W tytule nalezy wpisać "TRENING WIDZENIA". Pozostała kwota płatna gotówką przed rozpoczęciem warsztatu.

 

Liczba uczestników ograniczona do 14 osób. Serdecznie zapraszamy.  Naprawdę warto! :)