KURS „POWRÓT DO CENTRUM - przywracanie równowagi strukturalnej między przodem a tyłem ciała z pomocą Powięziowej Yin Jogi”

EQUANIMUS

TERMIN: 6.03-17.04  Grupa poranna WTORKI w godz.11:00-12:45

 

Cykl zajęć „POWRÓT DO CENTRUM” to I część kursu wprowadzającego nieco głębiej w tajniki POWIĘZIOWEJ JOGI YIN (Yin Fascial Yoga) – praktyki łączącej Klasyczną Yin Jogę z elementami Qi Gongu, Ruchem Spontanicznym, Uwalnianiem Powięziowym (automasażem piłeczkami tenisowymi) oraz praktyką Uważności, a także zapoznającego z ideą powięziowych Taśm Anatomicznych i ich wpływem na poczucie swobody w ciele oraz na prawidłową postawę.

 

Pierwszy moduł kursu składać będzie się z 5 spotkań i poświęcimy go na przywracanie równowagi strukturalnej między przodem a tyłem ciała. Pracować więc będziemy na dwóch taśmach – Powierzchownej Tylnej oraz Powierzchownej Przedniej. Każdej z nich poświęcimy po 2 sesje, w międzyczasie wspomagając proces rozpuszczania napięć dodatkową praktyką wyciszającą układ nerwowy.

 

Charakter zajęć, m.in. dzięki wstępnemu rozgrzaniu struktury oraz zastosowaniu punktowego nacisku z zewnątrz, pozwoli dotrzeć nawet do głębszych warstw napięć, uwolnić się od dawno skumulowanych traum czy chronicznych bólów oraz uczynić praktykę jeszcze efektywniejszą. Umożliwi również skuteczne radzenie sobie zarówno z urazami fizycznymi, jak i emocjonalnymi.

 

Sesje będą więc niczym głęboko rozluźniający, „rozbrajający” ciało masażu, który wykonujemy sami na sobie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PO SOLIDNĄ DAWKĘ BŁOGIEGO RELAKSU!

UWAGA! Cykl zajęć stanowić będzie całość. Udział w pojedynczych sesjach możliwy będzie tylko w przypadku wolnych miejsc.

 

Na zajęciach będą potrzebne 2 piłeczki tenisowe/do lacrosse/do masażu (twarde).

 

Kurs będzie odbywać będzie się również w terminie wieczornym (PIĄTKI w g.20:00-21:45), na który obowiązywać będą osobne zapisy. Więcej info: https://www.facebook.com/events/1978111999109289/

Część II kursu planowana jest na maj i czerwiec, a w jej trakcie zajmiemy się przywracaniem balansu pomiędzy obydwiema stronami naszego ciała oraz niwelowaniem nadmiernych w nim rotacji. Więcej informacji wkrótce.

 

 

KIEDY:

Cykl 5 spotkań: Grupa poranna: od 6.III do 17.IV 2018 r. (WTORKI w godz.11:00-12:45)

 

Tematy poszczególnych sesji:

Zajęcia 1 (6.03). Taśma Powierzchowna Tylna. Gruntowanie i budowanie świadomości tkanki łącznej

Zajęcia 2 (13.03). Taśma Powierzchowna Tylna.

Zajęcia 3 (20.03). Wolność od przymusu. Wyciszanie trybu „walki i ucieczki”.

Zajęcia 4 (10.04). Taśma powierzchowna przednia

Zajęcia 5 (17.04). Taśma powierzchowna przednia

 

GDZIE:

Szkoła jogi EQUANIMUS, ul. Sarmacka 4B lok.27 - przeurocze miejsce w zaciszu miasteczka Wilanów.

Samochodem najłatwiej dojechać od strony Osi Królewskiej, skręcając w ulicę, za budynkiem, w którym znajduje się restauracja ThaiStreet.

Pieszo najbliżej jest dojść od przystanku Królowej Marysieńki, idąc Sarmacką, skręcając następnie w prawo zaraz za budynkiem w trakcie budowy i dochodząc aż do rondka. Szkoła znajdywać będzie się w budynku na rogu, a wchodzi się do niej od ulicy po prawej, przez wejście zaraz za zjazdem do garażu.

 

ZAPISY: kasia@equanimus.pl kom. 513 940 549

UWAGA! Limit miejsc – 12

 

 

KOSZT:

150 PLN/pełen kurs

125 PLN/pełen kurs - dla klientów ośrodka Equanimus z ważnymi karnetami oraz osób, które kontynuują u nas praktykę z Kasią

 

Miejsce rezerwuje wpłata pełnej kwoty na konto EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144. W tytule prosze wpisać "KURS YIN JOGI WTORKI". Wpłaty zwracamy tylko, jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się kolejna chętna osoba.

 

PROWADZENIE:

Kasia Guraj (fb: ChillYin Yoga)

 

Z wykształcenia psycholog, z pasji – joginka i pasjonatka różnych form pracy z ciałem. Swoją przygodę z jogą zaczęła od jogi Iyengara już w wieku lat 15. Od tego czasu jej fascynacja możliwościami naszego ciała oraz sposobami pogłębiania z nim kontaktu stawała się coraz większa i doprowadziła m.in. do ukończenia szkolenia nauczycielskiego z zakresu Yin Yogi pod okiem Biffa Mithoefera, szkolenia z zakresu metody TRE® Level II oraz kursu masażu klasycznego i relaksacyjnego. Obecnie jest w trakcie szkolenia z Yin Fascial Yogi (300 RYT) pod okiem Bety Lisboy i Simona Caldera.

Na co dzień eksperymentuje również m.in. z metodą Feldenkraisa, AcroYogą, Aerial Yogą czy slackline, uczestniczy w licznych warsztatach i festiwalach ruchowych w kraju i zagranicą. Prowadzi także zajęcia o świadomości ciała w kontekście radzenia sobie ze stresem oraz jodze od strony teoretycznej i praktycznej na wcześniej na Wydziale Psychologii UW, a obecnie Uniwersytecie Otwartym UW. 
Najwięcej inspiracji czerpie ze świata badań nad powięzią oraz idei Taśm Anatomicznych Thomasa W. Myers, szkoląc się m.in. pod okiem znakomitego fizjoterapeuty – Wojciecha Cackowskiego, również jogina z zamiłowania, na warsztatach „Anatomy Trains – Level I i II”.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!