JOGA U STÓP HIMALAJÓW 12 - 29.09.2019 // DHAULADAR

Termin: 12 – 29 września 2019 (+/- 2 dni zależnie od terminów lotów)

Gdzie: Dharamsala i pasmo płd- zach. Himalajów Dhaula Dhar w stanie Himachal Pradesh, 


Zapraszam w indyjskie Himalaje na jogę zwiedzanie, trekking i medytację. Wyjazd zakończony jest 3-dniowym kursem medytacji w klasztorze (opcjonalnie). Tuż po monsunie w dolinach będzie soczyście- zielono i świeżo. Za to w górach odsłonięte i dostępone będą szlaki, które wiosną z racji śniegu były jeszcze trudne. Wejdziemy na przełęcze powyżej 4000 mnpm, z których otworzy się przed nami widok na łańcuchy himalajskich szczytów... widok najpiękniejszy na świecie.

W programie:

joga wg BKS Iyengara - codziennie 2 h zajęcia jogi – oprócz dni , kiedy wychodzimy w góry. W czasie trekkingów również mozemy ćwiczyć, jesli będą warunki, poza tym wykłady i pogadanki - filozofia jogi.

• codzienna poranna medytacja w ośrodku buddyjskim,

zwiedzanie – Mc Leod Ganj – to tutaj bije serce Tybetu na wygnaniu: siedziba Dalajlamy, świątynie i klasztory, Instytut kultury i sztuki tybetańskiej Norbulingka, klinika medycyny i astrologii tybetańskiej Mentseekhang. Wszystko to obejrzymy i skorzystamy z dobrodziejstw. Będzie mozliwość odwiedzenia lekarza tybetańskiego w klinice, skrzystania w ramach profilaktyki zdrowotnej z masaży tybetańskich i ziołowej kapieli i sauny. Można tez odwiedzic tybetańskiego astrologa i poprosic o horoskop lub o wyznaczenie daty na ważne wydarzenie. Będziemy też blisko codziennego życia tutejszej społeczności. 

dwie wycieczki adaptacyjne do Guna Devi Temple i wodospadu w Dharamkot,

• trekking 6 - dniowy z doliny Kangra przez przełęcz Indrahar (4250 m) do doliny Chamby. Trekking z pełną opieka przewodników i pełnym wyżywieniem. Noclegi w namiotach. Bagaż będzie niesiony przez muły.

  • kurs medytacji w klasztorze Thosamling niedaleko Dharamsali. Kurs trwa od czwartku 26.09 do niedzieli 29.09. Koszt kursu nie jest wliczony w cenę i wynosi 150 - 200 zł, zależnie od rodzaju zakwaterowania. Szczegółowe informacje na temat kursu http://www.thosamling.com/shamatha-mindfulness-meditation-weekends-at-thosamling.html

 

 

Poza wycieczkami – zamieszkamy w sympatycznych guest house’ach i hotelikach prowadzonych przez mieszkańców Mc Leod Ganj i Dharamkot Wyżywienie we własnym zakresie w knajpeczkach, których tu pod dostatkiem – głównie kuchnia pólnocno-indyjska, tybetańska, ale też butańska i izraelska. Zachodnia też.

DLA KOGO JEST TA WYPRAWA: jeśli lubisz górskie wędrówki i jogę, masz otwartość na przygodę i doswiadczanie, lubisz bliskość natury, wieczory przy ognisku, jeśli lubisz poznawać inne kultury i ich pojmowanie życia - jedż z nami.

Wymagania od uczestników: dobra kondycja i zdrowie. 


RAMOWY PLAN WYPRAWY:

Dzień 1 (13.09) Przylot, zakwaterowanie, wspólny posiłek i spotkanie organizacyjne

Dzień 2 (14.09) Medytacja, zwiedzanie Mc Leod Ganj, joga

Dzień 3 (15.09) Medytacja, spacer do Galu Devi Temple i wodospadu w Dharamkot, joga

Dzień 4 (16.09) Wycieczka do Świątyni Guna Devi w górach. Joga. 

Dzień 5 (17.09) Medytacja , zwiedzanie, joga. 

Dzień 6 (18.09) Zaczynamy trekking. Po śniadaniu ruszamy z McLeod Ganj 1770 m. npm do Triund 2900 m npm. 9 km. ok. 4 godz. Na Triundzie powita nas po raz pierwszy majestatyczna panorama Łańcucha Dhaula Dhar. Lunch, podwieczorek i kolacja na ciepło. Odpoczynek. Nocleg na Triundzie w namiotach. 

Dzień 7. (19.09) Po śniadaniu ruszamy dalej: z Triundu do Illaka Got 3300 m. npm. 5 km. ok 3 godz. Dochodzimy do łąki pod lodowcem , gdzie rozbijamy obóz na kolejną noc. Lunch na ciepło, podwieczorek i kolacja. Wieczorem rozpalamy ognisko. Tego dnia trek jest krótki i łatwy, aklimatyzujemy się i zbieramy siły przed jutrzejszym wejściem na przełęcz Indrahar.

Dzień 8. (20.09) Po śniadaniu o 4 rano zaczynamy wejście na przełęcz Indrahar 4350 m. Dostaniemy prowiant na drogę. Z przełęczy schodzimy ostrożnie na druga stronę do Hook Dali (4000 m.), razem trek 5 km., Tutaj rozbijamy obóz. Podwieczorek i kolacja na ciepło, odpoczywamy przy ognisku... 

Dzień 9. (21.09) Po śniadaniu o 5 rano zaczynamy wejście na Mun Peak (4610 m.) DLA CHĘTNYCH, po czym zejście do obozu w Chatta - Parao (3400m.). Razem 7 km. Podwieczorek i kolacja na ciepło, odpoczynek przy ognisku.

Dzień 10. (22.09) Po śniadaniu o 7.30 zaczynamy powoli schodzić do wioski Kuarsi (2500 m.) 13 km. W Kuarsi lunch i odpoczynek, zanocujemy we wsi,w namiotach.. 15 km. 5 - 7 godz. 

Dzień 11. (23.09) Przed nami ostatni odcinek wędrówki do wioski Hilling 7 km., stamtąd samochody zabiorą nas do Bharmour, tutaj odpoczynek.

Dzień 12. (24.09) Wracamy do Mc Leod Ganj / Dharamkot. Joga. Odpoczynek.

Dzień 13. (25.09) Medytacja, joga, odpoczynek, zwiedzanie,

Dzień 14. (26.09) Przejazd do klasztoru na kurs medytacji. Kurs zaczyna sie o godzinie 14.

 

Dzień 15 - 16 Kurs w klasztorze. 

 

Dzień 17. (28.09)  Zakończenie kursu, lot powrotny do Delhi i powrót do Warszawy 29.09 

 Co zabrać ze sobą:

DO JOGI:mata do jogi, pasek i pianka, Na ZWIEDZANIE: lekkie ubrania, zasłonięte kolana i ramiona, temp. do 25 stopni NA TREKKING: plecaki duzy 65 l. i mały 45 l, śpiwór do minus 5 stopni, ciepla kurtka i czapka, rękawiczki, buty do chodzenia po górach - mocne. Za dnia jest bardzo ciepło - do 25 stopni, ale nocą chłodno. SZCZEGÓŁÓWA LISTA ZOSTANIE WYSŁANA UCZESTNIKOM.


KOSZT: 2600/2800 (przelot) + 1000 zł + 450 dolarów.
RAZEM: 5500 zł (zależnie od kursu dolara)


W tę kwotę wliczony jest:
- przelot w obie strony Warszawa – Delhi – Dharamsala
- trekking 6 dniowy z noclegami w namiotach, z pełną obsługą wykwalifikowanych instruktorów, przewodników, tragarzy oraz kucharzy.
- noclegi w hotelikach
- zajęcia JOGI (2 godz./dziennie) praktyka i teoria – kiedy nie wędrujemy.

Do pozostałych kosztów własnych należy wliczyć:

-ubezpieczenie, wiza indyjska (50$),
-wyżywienie na miejscu około 50 zł dziennie, bilety wstępu do muzeów, własne zakupy i dodatkow przejazdy.
- ewentualne szczepienia (nie ma szczepień obowiązkowych do Indii, warto skonsultować się ze swoim lekarzem).

PEŁNA CENA ok. 6500 zł.

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA MIEJSCA: kasia@equanimus.pl.


Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 1000 zł na konto ośrodka EQUANIMUS 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144
W tytule prosze wpisać "KURS JOGI W INDIACH".

Ze sobą zabieramy dolary: 450 plus 300 na własne wydatki: posiłki, zakupy, atrakcje. Oczywiście można wziąć więcej plus zapas na karcie :)

Uczestnicy po zgłoszeniu się otrzymają szczegółowe informacje przygotowujące do wyprawy.
Bilety na przelot Warszawa – Delhi i Delhi – Dharamsala kupujemy sami. Po otrzymaniu zgłoszenia i zadatku prześlę dane do kupna biletów.

Minimalna liczna uczestników, aby wyjazd się odbył to 8 osób, maksymalna 12. 

Gorąco zapraszam do wspólnej przygody! :)