WIELKANOC I MAJÓWKA Z JOGĄ NA BALI 18.04- 03.05 2019

Bali

KIEDY:  18.04 - 3.05.2019   GDZIE: BALI  - "Wyspa Bogów" w Indonezji

Zapraszam na WYJĄTKOWĄ wyprawę! Bali to radość i przyjemność życia, to spotkanie ze wspaniałą kulturą i sztuką, to dotknięcie duchowości, która przenika wszystko... Nasza wyprawa jest kameralna i w duchu "slow" - zwiedzamy niespiesznie ciekawe miejsca, rozkoszujemy się kuchnią, ćwiczymy jogę i medytujemy, chodzimy na lokalne potańcówki i pamiętamy, jak ważne jest nic-nie-robienie i luz :)  

 

To już nasza czwarta wyprawa na Bali. Za każdym razem udaje mi się lepiej poznać tę niezwykłą wyspę i jej miejszkańców, i zostawiam tam kolejny kawałek mojego serca. Niewielka wyspa Bali jako jedyna spośód 17 tysięcy wysp Indonezji rozwinęła i dzielnie zachowuje niespotykaną kulturę , sztukę i duchowość. Króluje tu jedyny w swoim rodzaju hinduizm balijski, a jego obrzędy i ceremonie wyznaczają rytm życia mieszkańców. Taniec, malarstwo i muzyka gamelan poświęcone są przede wszystkim bogom. 

 

Ludzie są ogromnie serdeczni i zawsze uśmiechnięci, otwarci i pełni radości życia. Słońce, plaża i słodkie owoce rozpieszczają bez granic. Przyroda na Bali zapiera w dech w piersi odcieniami zieleni, obfirtością kwiatów i rozmachem.

 

Oprócz miejsc, które warto zobaczyć, chcemy też dotknąć takiego Bali, które  jest mniej znane, mniej oblegane i turystyczne. Spedzimy trochę czasu w spokoju bliżej natury, wsłuchując się i wczuwając w miejscowe dzwięki, zapachy, smaki, ducha...

 

 

W programie: 

 

JOGA - dwa bloki 5-dniowe, każdego dnia 2 godziny zajęć. Ćwiczymy jogę wg metody BKS Iyengara. Głównymi cechami tej metody hatha jogi są precyzja, stabilnoścć i uważność. Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości uczestników. Należy zabrać własną matę, pasek i płaską piankę. 

Ćwiczymy w pawilonach pośród ryżowych pól oraz na tarasie nad brzegiem morza. Kilmat na Bali, gorący i wilgotny, sprzyja praktyce jogi - juz po kilku dniach  ciało staje się elastyczne i podatne na praktykę, różnica jest wyrażnie odczuwalna.

 

Jogę prowadzi KASIA CHUSTECKA - założycielka ośrodka jogi Equanimus, nauczycielka hatha jogi, w jodze Iyengara od 18 lat. Pasjonatka ajurwedy, zakochana w Indiach i Indonezji, a zwłaszcza Bali. Z miłości do tych miejsc uczy się lokalnych języków i tańców.  

 

 

 

 

ZWIEDZANIE świątyń i magicznych miejsc związanych z balijską religią i kulturą: Święty Małpi Las, święte zródła Tirta Empul, ogrody królewskie Tirta Ganga, Lempuyang, świątynia matka Besakih, galerie i muzea. Udział w lokalnych ceremoniach, modlitwa z balijskim kapłanem, kąpiele w świętych żródłach. podczas wycieczek opieka licencjonowanego balijskiego przewodnika.

 

 

AKTYWNIE: rejs na małą wyspę i nurkowanie / pływanie z maską (rafa koralowa i żółwie!), surfing, trekking na szczyt wygasłego wulkanu Batur ponad 1700 m, spływ rzeką Ayung, spacery wśród ryżowych pól... 

 

PLAŻOWANIE I RELAKS: masaże i zabiegi w znakomitych balijskich spa.

 

 

Zakwaterowanie: w przytulnych małych guest housach i hotelikach z basenami. Pierwszą część wyjazdu spędzimy w Ubud (tu bedziemy świętować Wielkanoc), następnie na dwa dni udamy się na małą wysepkę na nurkowanie i snorkelling, a ostatnia część wyjazdu to pobyt w zacisznym , sekretnym "moim" miejscu nad morzem... Uczestnicy po zgłoszeniu otrzymają ramowy plan wyjazdu.

 

KOSZT: 

przelot: około 3000 zł w obie strony - bilet na wskazany lot kupujemy we własnym zakresie.

wpłata 1000 zł po zgłoszeniu się w celu rezerwacji miejsca. Kolejna wpłata 320 dolarów na miejscu po przylocie. 

 

 

 

W CENIE:

- JOGA 10 zajęć po 2 godz.

- zakwaterowanie w przytulnych hotelikach z basenami,  śniadania, pokoje dwuosobowe z łazienkami.  

- transfery po wyspie, zwiedzanie światyń i miejsc związanych z duchowością i sztuką: Lempuyang, Tanah Lot, Tirta Empul, Monkey Forest pod opieka przewodnika.  

 

Cena nie zawiera:

- obiadów i kolacji we własnym zakresie,

- dodatkowych wycieczek fakultatywnych: trekking na wulkan Batur, spływ rzeką Ayung, nurkowanie i snorkelling, Bali swing, wycieczki na skuterach po okolicy. 

- ubezpieczenia NW

 

W SUMIE : ok. 6500 - 7000 zł razem z biletem lotniczym.  

Plus oczywiście własne zakupy i dodatkowe atrakcje zależy od indywidualnegi budżetu i apetytu na wrażenia - miej więc zapas gotówki na karcie  

 

 

 

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA MIEJSCA:  kasia@equanimus.pl.

Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 1000 zł. Wpłaty nie podlegają zwrotowi, chyba że na zwolnione miejsce, znajdzie się kolejna chętna osoba.

 

Uczestnicy po zgłoszeniu się i wpłacie otrzymają szczegółowe informacje przygotowujące do wyprawy: dane do kupna biletów lotniczych, ramowy plan wyprawy, listę rzeczy do zabrania i inne informacje.

Kolejna płatność na miejscu w dolarach 320 $ - pokrywa koszty noclegów ze śniadaniami i transfery grupowe po wyspie, w tym prom i grupowe zwiedzanie z przewodnikiem.

Minimalna liczba uczestniczek, aby wyjazd się odbył to 8 osób, maksymalna 12.   

Zapraszam, będzie cudownie :)