JOGA na BALI i GILI 1 - 16 XI 2018

KIEDY:  1-16 XI 2018

GDZIE: BALI i GILI - "Wyspa Bogów" w Indonezji

 

W programie: 

 

JOGA - dwa bloki 5-dniowe, każdego dnia 2 godziny zajęć Ćwiczymy jogę wg metody BKS Iyengara. Głównymi cechami tej metody hatha jogi są precyzja, stabilnoścć i uważność. Poziom zajęć będzie dostosowany do możliwości grupy. 

Ćwiczymy w pawilonach pośród ryżowych pól oraz na tarasie nad brzegiem morza. Kilmat na Bali, gorący i wilgotny, sprzyja praktyce jogi - juz po kilku dniach  ciało staje się elastyczne i podatne na praktykę, różnica jest wyrażnie odczuwalna.

 

ZWIEDZANIE świątyń i ciekawych miejsc związanych z balijską religią i kulturą: Święty Małpi Las, święte zródła Tirta Empul, Lempuyang, świątynia matka Besakih, galerie i muzea.

 

AKTYWNIE: rejs na wyspę Gili i nurkowanie / pływanie z maską (żółwie!), trekking na szczyt wygasłego wulkanu Batur ponad 1700 m, spływ rzeką Ayung, spacery wśród ryżowych pól... 

PLAŻOWANIE I RELAKS: masaże i zabiegi w znakomitych balijskich spa.

 

Zakwaterowanie: w przytulnych małych guest housach i hotelikach w Ubud, Gili,  Amed.

 

To już nasza trzecia wyprawa na Bali. Za kazdym razem udaje mi się lepiej poznać tę niezwykłą wyspę i jej miejszkańców, i zostawiam tam kolejny kawałeczek mojego serca. Niewielka wyspa Bali jako jedyna spośód 17 tysięcy wysp Indonezji rozwinęła i dzielnie zachowuje niespotykaną kulturę , sztukę i duchowość. Króluje tu jedyny w swoim rodzaju hinduizm balijski, a jego obrzędy i ceremonie wyznaczają rytm życia mieszkańców. Taniec, malarstwo i muzyka gamelan poświęcone sa przede wszystkim bogom. 

 

Ludzie są ogromnie serdeczni i zawsze uśmiechnięci, otwarci i pełni radości życia. Słońce, plaża i słodkie owoce rozpieszczają bez granic. Przyroda na Bali zapiera w dech w piersi odcieniami zieleni, obfirtością kwiatów i rozmachem.

 

Oprócz miejsc, które warto zobaczyć, chcemy też dotknąć takiego Bali, które  jest mniej znane, mniej oblegane i turystyczne. Spedzimy trochę czasu w spokoju bliżej natury, wsłuchując się i wczuwając w miejscowe dzwięki, zapachy, smaki, ducha... gotowi na nieznane. Wrócimy wewnętrznie bogatsi i usmiechnięci.

 

KOSZT: 

przelot: około 2700 zł w obie strony 

organizacja, zajęcia jogi i transfer lotniskowy: 1000 zł

noclegi i wyżywienie około 100 zł dziennie = ok. 1500 z

transport po wyspie i zwiedzanie, ok. 800 zł

w sumie : ok. 6000 zł razem z biletem lotniczym.  

 do tego dodaj ubezpieczenie NW, zakupy i prezenty: masaże, nurkowanie, kite surfing  - zależy od indywidualnegi budżetu i apetytu na wrażenia - miej więc zapas gotówki na karcie  

 

 

ZGŁOSZENIA I REZERWACJA MIEJSCA:  kasia@equanimus.pl.

Miejsce rezerwuje wpłata zadatku 500 zł, kolejna wpłata w wysokości 500 zł na miesiąc przed wylotem. Wpłaty nie podlegają zwrotowi.

Uczestnicy po zgłoszeniu się otrzymają szczegółowe informacje przygotowujące do wyprawy: dane do kupna biletów lotniczyć, lista rzeczy do zabrania itd..

Minimalna liczna uczestników, aby wyjazd się odbył to 8 osób, maksymalna 12.   

Zapraszam, będzie cudownie. - Kasia Chustecka