Medytacja

Medytacja jest to uważne, przytomne, świadome obserwowanie i przyglądanie się temu, co jest w chwili obecnej. Jest to sztuka panowania nad umysłem i przekraczania go. Poznania siebie, zaakceptowania i pogodzenia się ze sobą. Jest to osiagnięcie swojej prawdziwej natury. Uwalnia od stresu, złudzeń i błędnych przekonań, wiedzie ku wyzwalającej prawdzie, ku szczęściu...

"(...) Ten, kto to osiągnął, żyje zawsze w prawdzie i uważa, że nie ma większej zdobyczy ponad to. Jest on zawsze zrównoważony, nawet w obliczu największych trudności. Stan ten jest prawdziwą wolnością od wszelkich nieszczęść wynikających z kontaktu z materią".

Bhagavad Gita 6. 20-23

Medytacji mozna się nauczyć! Potrzebna jest do tego regularna praktyka. Wystarczy pól godziny dziennie
– byle codziennie! :)

Korzyści

Medytacja jest niezwykle pomocna w radzeniu sobie z codziennym stresem. Napięcia sprawiają, że umysł przeciążony jest myślami, nie potrafi się rozluźnić ani zatrzymać, gna na oślep przed siebie, a my... za nim.

Stan bezruchu i ciszy doświadczany w czasie medytacji pozwoli Ci zatrzymac się, odnieść z właściwym dystansem do wyzwań codziennego zycia i wreszcie naprawdę odpocząć. Odzyskasz głeboki sen, radość życia, poczucie wewnętrznej przestrzeni. Z czasem zrezygnujesz ze szkodliwych uspokajaczy: jedzenia, alkoholu, papierosów, leków itp.

Zyskasz spokój umysłu i świadomość – a właśnie od tego zaczyna się poprawa jakości życia.